ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗВЕДЕННЯ ЩОДО ОСНОВНИХ ТЕНДЕНЦІЙ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Документы

У рамках стратегії інформаційної реінтеграції тимчасово окупованих територій України – окремих районів Донецької і Луганської областей, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя — Мінреінтеграції відслідковує розвиток ситуації на ТОТ.

Протягом минулого періоду (17 липня — 09 серпня 2020 р.) відзначимо такі основні факти та тенденції:

1.    Ситуація на КПВВ у Донецькій, Луганській та Херсонській областях.

Станом на 09 серпня на Донбасі з українського боку забезпечено роботу у штатному режимі КПВВ «Мар’їнка», «Новотроїцьке» (Донецька область) та «Станиця Луганська» (Луганська область).

З моменту відновлення роботи КПВВ 10 червня по 08 серпня через лінію дотику на тимчасово окуповані території Донецької і Луганської областей (ТОТ) прослідувало 26 606 осіб і 156 транспортних засобів, на контрольовану Урядом територію (КТУ) – 37 104 особи і 725 транспортних засобів.

Протягом 08 серпня з КТУ до ТОТУ прослідувало 1178 громадян, у зворотному напрямку 728 громадян.

Слід підкреслити, що основний потік перетинів на Донбасі наразі проходить через КПВВ «Станиця Луганська», оскільки діяльність КПВВ «Мар’їнка» заблокована підконтрольною Росії окупаційною адміністрацією з боку тимчасово окупованої частини Донецької обласні (перетин тільки за наявності гуманітарних підстав), а пропуск громадян з ТОТ ДО через КПВВ «Новотроїцьке» здійснюється так званою окупаційною «владою» за попередньо складеними списками два рази на тиждень. При цьому усі громадяни, які прибувають на ТОТ ДО примусово направляються на двотижневу обсервацію до лікарень.

Зокрема, рух через КПВВ «Новотроїцьке» у минулий період здійснювався 17, 20, 24, 27, 31 липня та 3 і 7 серпня. Наступний перетин заплановано на сьогодні — 10 серпня.

Через КПВВ у Донецькій і Луганській областях регулярно забезпечується надання гуманітарної допомоги мешканцям ТОТ. Зокрема, 5-6 серпня прослідувало 7 вантажівок з гуманітарною допомогою від Міжнародного комітету Червоного Хреста, яка включала продуктові набори, побутову хімію, гігієнічні засоби, у т.ч. – для малюків, хірургічні маски тощо.

На адміністративній межі з Кримом КПВВ «Каланчак», «Чаплинка» і «Чонгар» поновили роботу у штатному режимі з 15 червня.

У період з 15 червня до 09 серпня на ТОТ АР Крим пропущено 30 978 громадян України і 155 іноземців, а також 2693 транспортні засоби. У зворотному напрямку прослідувало 24185 громадян України, 122 іноземці і 2257 транспортні засоби.

Протягом 08 серпня на ТОТ АР Крим прослідували 1381 громадянин України, 3 іноземці, 141 транспортний засіб. У зворотному напрямку – 1138 громадян України, 4 іноземці і 103 транспортні засоби.

У зв’язку з погіршення епідеміологічної ситуації на ТОТ АР Крим і м. Севастополі Уряд України ввів тимчасові обмеження на перетин КПВВ починаючи з 9 серпня і до 30 серпня. 

При цьому, з 00:0 9 серпня до 00:00 10 серпня пропущено через КПВВ на виїзд до ТОТУ АР Крим: 1046 громадян та 84 транспортні засоби; на в’їзд до материкової частини України — 1094 громадянина та 93 транспортні засоби.

2.    Загострення епідемії COVID-19.

Станом на 9 серпня 2020 р. російські окупаційні адміністрації оприлюднили такі відомості щодо захворюваності COVID-19:

·       у Криму — 1469 підтверджених випадків (летальних – 17* (після корекції), одужали – 1052),

·       у Севастополі – 381 (летальних – 11, одужали – 312),

·       ТОТ ДО — 1933 (летальних – 111, одужали – 869),

·       ТОТ ЛО — 624 (летальних – 15, одужали — 594).

Особливої уваги заслуговують такі обставини.

На усіх ТОТ зберігається тенденція до тотального приховування захворюваності серед окупаційних військових контингентів.

Незважаючи на усі спроби російської окупаційної адміністрації у Криму і Севастополі приховати масштаби захворюваності, з початком активної фази курортного сезону факти свідчать про загострення ситуації.

Зокрема, на ТОТ АР Крим у липні відбулася зміна підходу до оприлюднення статистики летальних випадків. Якщо в тимчасово окупованому Криму станом на 7 липня від початку епідемії було визнано 31 летальний випадок від коронавірусу, то станом на 09 серпня – вже тільки 17.

6 серпня повідомлено про «антирекорд» — в Криму інфекцію виявлено у 39 осіб за добу і кількість нових заражень тримається на такому ж рівні (9 серпня – 32 випадки). Для протидії епідемії терміново перетворено на інфекційний шпиталь Сімферопольський пологовий будинок №2.

Окупаційна «влада» проводить активні заходи з метою термінового залучення медичного персоналу, у т.ч. – вахтовим методом, для роботи з інфікованими через брак лікарів.

У регіонах РФ фіксуються випадки завезення COVID-19 особами, які повернулися з відпочинку в Криму. Такі випадки мають широку географію – Санкт-Петербург, Татарстан тощо.

29 липня стало відомо про термінове вивезення 72 дітей з табору «Артек» через відсутність можливостей для надання медичної допомоги.

На ТОТ ДО  також змінилася тактика представлення інформації. У щоденних зведеннях робиться акцент на начебто активному завезенні COVID-19 особами, які прибувають з контрольованою Урядом території України. Ці маніпуляції використовуються для штучного блокування роботи КПВВ з метою перешкоджання абітурієнтам вступати до українських ЗВО.

Водночас заходи з обсервації осіб, які прибувають з КТУ залишаються формальними. Встановлено, що станом на 04 серпня у Донецькій міській лікарні №11 практично відсутні тест-системи. Результати аналізів осіб, поміщених на обсервацію 24 липня, були доставлені лише 03 серпня. Доставку невеликої партії для тестування осіб із вираженими симптомами коронавірусу, очікують не раніше 10-11 серпня. Через наростання невдоволення серед поміщених на обсервацію осіб, у яких не підтверджено хворобу, за рішенням окупаційної адміністрації, вказаних осіб було виписано з лікарні із зобов’язанням перебувати на домашній самоізоляції. Повторні тести для них не проводились.

Так само на ТОТ ДО почали приховувати статистику захворюваності серед лікарів і медичного персоналу, адже ситуація по цій групі надзвичайно складна.

При цьому окупаційні адміністрації не володіють інформацією щодо стану захворюваності серед осіб, які прибувають на ТОТ ДЛО з території Російської Федерації.

Мінреінтеграції продовжить інформування про епідеміологічну ситуацію на ТОТ ДЛО та ТО АР Крим і м. Севастополя з метою попередження громадян про небезпеку.

3.    Порушення прав людини та мілітаризація ТОТ АР Крим і м. Севастополя

За минулий період окупаційна «влада» вчинила низку резонансних порушень міжнародного гуманітарного права, які кваліфікуються як воєнні злочини.

Зокрема, посилюється тиск на громаду Православної церкви України (ПЦУ), окупаційна влада намагається позбавити вірян Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги в тимчасово окупованому Росією Сімферополі, а також інших храмів і майна.

Тривають інспіровані судові процеси проти кримських мусульман. У с. Строганівка поблизу Сімферополя 24 липня зник трирічний Муса Сулейманов – син політв’язня Руслана Сулейманова. Було організовано пошуки, у яких взяли участь сотні волонтерів. На жаль, через два дні було знайдено тіло загиблої дитини. За оприлюдненою версією, трагедія сталася внаслідок нещасного випадку. Водночас представники силових органів під час пошуків здійснювали тиск на Руслана Сулейманова, який перебуває у СІЗО Сімферополя, звинувачуючи його в інсценуванні зникнення дитини. Батька не пустили на похорон попрощатися з загиблим малюком.

Одночасно продовжується тенденція щодо мілітаризації півострова. Черговим сигналом для цього стала особиста участь президента РФ В.Путіна у закладанні 20 липня будівництва двох універсальних десантних кораблів на суднобудівному заводі у Керчі.

Впродовж весняного призову на строкову службу до лав збройних сил РФ в тимчасово окупованому Криму і Севастополі мобілізовано близько 3,2 тис. осіб.

4.    Погіршення соціально-економічної ситуації на ТОТ ДЛО

На тлі епідемії коронавірусу в окупованих районах Донецької і Луганської областей накопичуються ознаки руйнування соціальної системи та деградації економіки. Це пов’язано як з варварською експлуатаціє промислових активів і надр підконтрольними Росії структурами, так і з зменшенням дотацій з РФ.

Зокрема, на ТОТ ДО активно проводяться заходи з верифікації осіб, які отримують пенсії і соціальну допомогу від окупаційних адміністрацій. Загалом окупаційна адміністрація на ТОТ ДО декларує перебування на обліку 660 тис. пенсіонерів різних категорій, у т.ч. – 517 тис. пенсіонерів за віком. Одним з завдань цього процесу є «скорочення дефіциту пенсійного фонду» — виявлення громадян, які отримують українську пенсію і різні види соціальних виплат з українського бюджету. З огляду на дефіцит коштів на ТОТ ДО в подальшому очікується скасування для цих громадян виплат за російською моделлю – «з метою уникнення дублювання».

Паралельно фіксується інтенсивний відтік кадрів. Так, з червня ц.р. на Єнакіївському металургійному заводі (ТОТ ДО) звільнилось близько 100 осіб, більшість з яких влаштовується на роботу в “Новоліпецький металургійний комбінат” (м. Липецьк, РФ).

На ТОТ ЛО одна з найгірших ситуацій склалась на т.зв. “ДУП ЛНР “Лутугинский научно-производственный валковый комбинат” (ЛНВВК, м.Лутугіно). Через малу кількість замовлень працівників перевели на графік роботи 1 день на тиждень, накопичується заборгованість по заробітній платі. З 2016 року з ЛНВВК звільнилось близько 600 осіб. Наразі 1072 штатні посади заповнені на 40% (416 осіб). За 5 місяців 2020 року металургійне виробництво на ТОТ ЛО скоротилося на третину.

В цілому на ТОТ ЛО протягом січні – травня 2020 року заборгованість по зарплаті зросла з 2,6 млрд рос. руб. до 3,7 млрд рос. руб.  Т.зв. Луганська філія №2 ЗАТ “Внешторгсервис” (до складу входять структурні підрозділи “Краснодонуголь”, “Ровенькиантрацит”, “Свердловантрацит”), “ДУП ЛНР “Антрацит” та “ДУП ЛНР “Центруголь” наростили борг на понад 500 млн руб. Обсяг невиплаченої заробітної плати підприємств ТОТ ЛО на початок червня ц.р. склав 120% фонду оплати праці, нарахованої за травень. Це на третину більше, ніж на початок січня ц.р. (88%).

Загалом борги по зарплаті є перед 123 тис. осіб, кожному з яких в середньому заборгували понад 21 тис. рос. руб. У травні 2020 р. середня номінальна заробітна плата штатного працівника на ТОТ ЛО склала 14,4 тис. руб., що на 12,5% менше, ніж у квітні ц.р. (майже 16,5 тис. руб.). Заробітна плата на т.зв. “ДУП ЛНР “Центруголь” та “ДУП ЛНР “Антрацит” скоротилась удвічі.

Подібна ситуація спостерігається і на ТОТ ДО. У м. Донецьк т.зв. філія №1 “Донецкий металлургический завод” ЗАТ “Внешторгсервис” заборгувала людям 71 млн руб., підприємсто “Водоотливной комплекс ликвидируемой шахты им. Максима Горького” РП “Донбассуглереструктуризация” заборгувало трудовому колективу 36 млн руб., ДП “Донецкгормаш” – 35 млн руб., тощо. Кількість працівників економічно активних підприємств, перед якими є істотна заборгованість, у м. Донецьк складає 23 тис. осіб.

У зв’язку з погіршенням економічного стану серед людей масового характеру набула тенденція розкрадання специфічного (високотехнологічного) обладнання та устаткування промислових підприємств (шахт, заводів, фабрик) для подальшої здачі в металобрухт, який скуповується за заниженою ціною (1,5-2 руб./кг) для подальшого перепродажу до РФ. Приватних торгівців металобрухтом зобов’язують надавати частину сировини т.зв. “державному” підприємству РЦ “ТД “Втормет” за заниженою вартістю (9 тис руб/тонна), з подальшою реалізацією його на підприємствах корпорації “Внешторгсервис”.

На торгових майданчиках в мережі Інтернет зафіксовані факти продажу вартісних і з мінімальним ресурсом зношеності верстатів «Стахановського ремонтно-механічного заводу».

Внаслідок деградації промисловості і зменшення потоку вантажів накопичується інформація про згортання роботи підприємств залізниці.

*****

Зведення підготовлено за сприяння розвідувального співтовариства України, Державної прикордонної служби України, Командування ООС, Представництва Президента України в АР Крим, Донецької та Луганської ВЦА, Херсонської ОДА.

Дякуємо колегам за співпрацю.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …