Четверг, 1 июня 2023   Подписка на обновления  RSS
Ігор Яременко: Україна готова до конструктивного діалогу з міжнародними партнерами щодо деокупації Кримського півострова
9:03, 01 марта 2021

Ігор Яременко: Україна готова до конструктивного діалогу з міжнародними партнерами щодо деокупації Кримського півострова


26 лютого, у День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя,  відбувся телемарафон, організований Офісом Президента України, Представництвом Президента України в АР Крим, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерством культури та інформаційної політики України та каналом “ДОМ”.

Учасники телемарафону, зокрема й заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко, в рамках дискусійної панелі «Кримська платформа» як інструмент деокупації» обговорили виклики та проблеми, які існують в окупованому Росією півострові, акцентували увагу на механізмах покращення умов життя людей, які стали заручниками окупаційного режиму держави-агресора та ключових інструментах для деокупації Криму, яким в першу чергу повинна стати «Кримська платформа».

«Ми повинні розуміти, що в Криму є проблеми і вирішуючи їх, потрібно думати, перш за все, про наших громадян. Нині держава-окупант продовжує ганебні переслідування та затримання кримських татар, створює перешкоди для перетину КПВВ, знищує українську спадщину, ігнорує проблеми екології та освіти. Саме тому Україні потрібно діяти чітко й продумано, й для цього у нас буде створено важливий інструмент – Кримська платформа, яка покликана вибудовувати загальносвітову позицію щодо того, як впливати на РФ. Це санкції, це політика невизнання, це конкретні дії від міжнародних партнерів, це не лише виступи в міжнародних організаціях. Це робота з бізнесом, аби він не працював там. Ми справді розглядаємо цей майданчик як важливий інструмент для України», – зазначив Ігор Яременко.

Крім того, Яременко наголосив, що в Мінреітеграції вже готовий пакет напрацювань, який буде презентовано для наших міжнародних партнерів в рамках «Кримської платформи».

«Україна готова до конструктивного діалогу з міжнародними партнерами щодо деокупації півострова, й на Кримську платформу ми підемо не з порожніми руками. Основне завдання, на якому ми зараз сфокусувалися – це законопроєкт, який стосується перехідного періоду. Тобто це рамка, яка задасть умови деокупації наших територій як на Донбасі, так і в Криму. Нагадаю, що спільно з представництвом Президента в АР Крим і Національним інститутом стратегічних досліджень завершуємо роботу над законопроєктом щодо корінних народів і теж маємо намір його представити. Також вже визначені напрямки, які стосуються облаштування КПВВ, зокрема й тестування на коронавірус. Постійно працюємо над санкційним напрямком і незабаром ми представимо новий список по санкціях. Це лише маленька частина тієї роботи, яка постійно ведеться й ми сподіваємося, що вона дасть свої плоди», – резюмував Яременко.

Об авторе: Олег


© 2023 Переселенцы

Наша Соломенка Новости Краматорска