Ігор Яременко: «Мінреінтеграції завершує роботу над законопроєктом про корінні народи»

НОВОСТИ ВОСТОКА

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України завершує розробку проєкту Закону «Про корінні народи України».

Про  це повідомив заступник Міністра Ігор Яременко під час XVIII Сесії Кримського дискусійного клубу «7 років офіційного визнання кримських татар корінним народом України: оцінка наслідків та перспектива»

«Наразі законопроєкт знаходиться де-факто в завершальній стадії. У нас вже є досить непоганий драфт, з яким ми будемо працювати. Він буде представлений, сподіваюсь, найближчим часом широкому загалу. Ми розішлемо його усім причетним міністерствам, відомствам, Меджлісу кримськотатарського народу, науковцям та громадськості, й закликатимемо над ним працювати, для того, щоб якнайшвидше внести його на розгляд Парламенту», — зазначив Яременко.

Він додав, що даний законопроєкт передбачає визначення правового статусу корінних народів в Україні та встановлення правових гарантій на повне володіння всіма правами і свободами представниками корінних народів в Україні, які визначені міжнародним правом та законодавством України.

Крім того, Яременко розповів про інші пріоритетні напрямки роботи Мінреінтеграції та Уряду в цілому.

Зокрема, у Мінреінтеграції триває робота над Стратегією розвитку та підтримки кримськотатарської мови, Концепцію якої було оприлюднено в січні.

Він також нагадав про підготовку до створення важливого інструменту для деокупації і реінтеграції півострова, який курує Міністерство закордонних справ,  – Кримської платформи.

Яременко наголосив, що одним з ключових пріоритетів Міністерства — однаковий підхід до окупованих територій — як Донбасу, так і Криму.

«Це для нас принципово важливо, адже ми ставимо їх на один щабель, таким чином відкидаючи наратив, який просувається Російською Федерацією про те, що питання Криму закрито», — додав Яременко.

Окрім того, важливою частиною є питання реінтеграції молоді, максимально спростивши процедури, які потребувались для вступу у ЗВО.

Нагадаємо, що Україна систематизує роботу з метою деокупації та реінтеграції АР Крим та м. Севастополя.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …