Ігор Яременко: «Мінреінтеграції завершує роботу над законопроєктом про корінні народи»

НОВОСТИ ВОСТОКА

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України завершує розробку проєкту Закону «Про корінні народи України».

Про  це повідомив заступник Міністра Ігор Яременко під час XVIII Сесії Кримського дискусійного клубу «7 років офіційного визнання кримських татар корінним народом України: оцінка наслідків та перспектива»

«Наразі законопроєкт знаходиться де-факто в завершальній стадії. У нас вже є досить непоганий драфт, з яким ми будемо працювати. Він буде представлений, сподіваюсь, найближчим часом широкому загалу. Ми розішлемо його усім причетним міністерствам, відомствам, Меджлісу кримськотатарського народу, науковцям та громадськості, й закликатимемо над ним працювати, для того, щоб якнайшвидше внести його на розгляд Парламенту», — зазначив Яременко.

Він додав, що даний законопроєкт передбачає визначення правового статусу корінних народів в Україні та встановлення правових гарантій на повне володіння всіма правами і свободами представниками корінних народів в Україні, які визначені міжнародним правом та законодавством України.

Крім того, Яременко розповів про інші пріоритетні напрямки роботи Мінреінтеграції та Уряду в цілому.

Зокрема, у Мінреінтеграції триває робота над Стратегією розвитку та підтримки кримськотатарської мови, Концепцію якої було оприлюднено в січні.

Він також нагадав про підготовку до створення важливого інструменту для деокупації і реінтеграції півострова, який курує Міністерство закордонних справ,  – Кримської платформи.

Яременко наголосив, що одним з ключових пріоритетів Міністерства — однаковий підхід до окупованих територій — як Донбасу, так і Криму.

«Це для нас принципово важливо, адже ми ставимо їх на один щабель, таким чином відкидаючи наратив, який просувається Російською Федерацією про те, що питання Криму закрито», — додав Яременко.

Окрім того, важливою частиною є питання реінтеграції молоді, максимально спростивши процедури, які потребувались для вступу у ЗВО.

Нагадаємо, що Україна систематизує роботу з метою деокупації та реінтеграції АР Крим та м. Севастополя.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Европейские страны предоставляют бесплатное лечение пострадавшим от войны украинцам: как получить помощь

Программа охватывает как гражданских, так и военных, среди которых около 739 детей с тяжелыми заболеваниями, и оказывает им специализированную помощь и реабилитацию Украинцы, которые понесли ущерб от войны, имеют возможность получить бесплатную медицинскую помощь в клиниках Европы и мира. С момента полномасштабного вторжения России еженедельно украинские больницы направляют украинцев на …

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

Глушитель на АК