Ігор Яременко: «Мінреінтеграції завершує роботу над законопроєктом про корінні народи»

НОВОСТИ ВОСТОКА

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України завершує розробку проєкту Закону «Про корінні народи України».

Про  це повідомив заступник Міністра Ігор Яременко під час XVIII Сесії Кримського дискусійного клубу «7 років офіційного визнання кримських татар корінним народом України: оцінка наслідків та перспектива»

«Наразі законопроєкт знаходиться де-факто в завершальній стадії. У нас вже є досить непоганий драфт, з яким ми будемо працювати. Він буде представлений, сподіваюсь, найближчим часом широкому загалу. Ми розішлемо його усім причетним міністерствам, відомствам, Меджлісу кримськотатарського народу, науковцям та громадськості, й закликатимемо над ним працювати, для того, щоб якнайшвидше внести його на розгляд Парламенту», — зазначив Яременко.

Він додав, що даний законопроєкт передбачає визначення правового статусу корінних народів в Україні та встановлення правових гарантій на повне володіння всіма правами і свободами представниками корінних народів в Україні, які визначені міжнародним правом та законодавством України.

Крім того, Яременко розповів про інші пріоритетні напрямки роботи Мінреінтеграції та Уряду в цілому.

Зокрема, у Мінреінтеграції триває робота над Стратегією розвитку та підтримки кримськотатарської мови, Концепцію якої було оприлюднено в січні.

Він також нагадав про підготовку до створення важливого інструменту для деокупації і реінтеграції півострова, який курує Міністерство закордонних справ,  – Кримської платформи.

Яременко наголосив, що одним з ключових пріоритетів Міністерства — однаковий підхід до окупованих територій — як Донбасу, так і Криму.

«Це для нас принципово важливо, адже ми ставимо їх на один щабель, таким чином відкидаючи наратив, який просувається Російською Федерацією про те, що питання Криму закрито», — додав Яременко.

Окрім того, важливою частиною є питання реінтеграції молоді, максимально спростивши процедури, які потребувались для вступу у ЗВО.

Нагадаємо, що Україна систематизує роботу з метою деокупації та реінтеграції АР Крим та м. Севастополя.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …

КИЕВЩИНА
Виплати для переселенців: для кого продовжуються, а кому припиняться?

З 1 березня 2024 року чисельна кількість переселенців буде позбавлена фінансової підтримки від держави. Ця тема викликала значний резонанс в українському суспільстві. Хто й далі отримуватиме виплати для ВПО? А хто буде позбавлений такої допомоги? Та чому Кабмін взагалі ухвалив рішення про скорочення фінансової допомоги переселенцям? Ще з 2023 року …