Ігор Яременко: «Мінреінтеграції завершує роботу над законопроєктом про корінні народи»

НОВОСТИ ВОСТОКА

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України завершує розробку проєкту Закону «Про корінні народи України».

Про  це повідомив заступник Міністра Ігор Яременко під час XVIII Сесії Кримського дискусійного клубу «7 років офіційного визнання кримських татар корінним народом України: оцінка наслідків та перспектива»

«Наразі законопроєкт знаходиться де-факто в завершальній стадії. У нас вже є досить непоганий драфт, з яким ми будемо працювати. Він буде представлений, сподіваюсь, найближчим часом широкому загалу. Ми розішлемо його усім причетним міністерствам, відомствам, Меджлісу кримськотатарського народу, науковцям та громадськості, й закликатимемо над ним працювати, для того, щоб якнайшвидше внести його на розгляд Парламенту», – зазначив Яременко.

Він додав, що даний законопроєкт передбачає визначення правового статусу корінних народів в Україні та встановлення правових гарантій на повне володіння всіма правами і свободами представниками корінних народів в Україні, які визначені міжнародним правом та законодавством України.

Крім того, Яременко розповів про інші пріоритетні напрямки роботи Мінреінтеграції та Уряду в цілому.

Зокрема, у Мінреінтеграції триває робота над Стратегією розвитку та підтримки кримськотатарської мови, Концепцію якої було оприлюднено в січні.

Він також нагадав про підготовку до створення важливого інструменту для деокупації і реінтеграції півострова, який курує Міністерство закордонних справ,  – Кримської платформи.

Яременко наголосив, що одним з ключових пріоритетів Міністерства – однаковий підхід до окупованих територій – як Донбасу, так і Криму.

«Це для нас принципово важливо, адже ми ставимо їх на один щабель, таким чином відкидаючи наратив, який просувається Російською Федерацією про те, що питання Криму закрито», – додав Яременко.

Окрім того, важливою частиною є питання реінтеграції молоді, максимально спростивши процедури, які потребувались для вступу у ЗВО.

Нагадаємо, що Україна систематизує роботу з метою деокупації та реінтеграції АР Крим та м. Севастополя.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …