Громадськість обговорила мирний план повернення Донбасу

НОВОСТИ ВОСТОКА
1

Всеукраїнська Платформа Донбасу ініціювала публічне обговорення мирних планів повернення непідконтрольних регіонів Донецької та Луганської областей під юрисдикцію України.
Черговий «круглий стіл» відбувся 9 вересня 2018 року у м. Києві за участю представників громадських організацій ГО «Луганська правозахисна група», БФ «Миротворча ініціатива Донбасу», ГО «Народне коло», ГО «Інститут соціального діалогу», ГО «Миротворчі ініціативи», ГО «Вимір якості», ГО «Асоціація переселенців України», ГО «Платформа соціальних ініціатив та інновацій «Єдиний координаційний центр», ГО «Спілка учасників АТО Боярки», ГО «Переселенці -Новий дім».
Учасники наголосили на необхідності широкого громадського обговорення пропозицій щодо врегулювання збройного конфлікту, адже насьогодні відсутня пряма комунікація між політиками і громадськістю з цього питання, тому не враховуються справжні потреби людей.
«Жоден з політиків досі не оприлюднив те, щоб можна було б назвати планом деокупації або мирним планом для Донбасу. Взагалі є набор бачень та бажань, які не можна вважати ані планом, ані стратегією», — жорстко висловив свою позицію представник ГО «Платформа соціальних ініціатив та іновацій «Єдиний координаційний центр», громадський експерт Руслан Ригованов.
За результатами обговорень громадськість прийшла до наступних висновків, що було відображено у резолюції:
1. Неприпустимим є ігнорування думки громадськості, зокрема, людей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні, при формуванні мирних планів (програми) для Донбасу. Необхідне громадське обговорення та діалог між політиками і суспільством, причому в широкому колі з залученням усіх бажаючих.
2. Політики не оприлюднили свої програми щодо мирного врегулювання на своїх офіційних сторінках в Інтернеті. Тільки Сергій Тарута та Віктор Медведчук розмістили свої бачення публічно на своїх офіційних сторінках в Інтернеті (своїх політичних сил).
3. Деякі пропозиції політиків передбачають загальне переслідування та дискримінацію за ознакою місця проживання людей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні, що є неприпустимим, та не надають критеріїв на яких буде формуватись ПЕРЕХІДНЕ ПРАВОСУДДЯ, згідно міжнародних вимог.
4. Учасники закликали політиків, що висувають свої кадидатури на вибори Президента України, оприлюднити для громадськості свої плани (програми) повернення непідконтрольних регіонів Донецької та Луганської областей під юрисдикцію України, відновлення прав постраждалих внаслідок збройного конфлікту в Україні. Повернення миру в Україну є найголовнішим питанням для майбутнього Президента України.
5. Учасники «круглого столу» закликали політиків та чинну українську владу розробити за участі громадськості КОМПЛЕКСНИЙ план (програму) для Донбасу, невід’ємною складовою якого має стати повне відновлення прав постраждалих внаслідок збройного конфлікту та якнайскоріше повернення миру в Україні.
6. Учасники уповноважили ВСЕУКРАЇНСЬКУ ПЛАТФОРМУ ДОНБАСУ оприлюднити позицію громадськості та взяти під громадський контроль розробку такого КОМПЛЕКСНОГО плану деокупації та реінтеграції непідконтрольних територій.

1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ ВОСТОКА
ВПЛ — статус без защиты, поддержки и компенсаций за жильё для людей из оккупации

Женщина в хабе в Павлограде, куда эвакуируются люди с прифронтовых и оккупированных городов. Фото: «Новости Донбасса» Мариупольцы требуют от государства справедливости, потому что на четвертом году полномасштабной войны они имеют несоответствующий действительности статус и лишены реальной помощи. Все чаще украинцы, выжившие в оккупации и во время боевых действий, спрашивают, нужны …

КИЕВЩИНА
Як переселенцям подати заяву на отримання пільгової іпотеки через портал Дія

Переселенці можуть подати заяву на пільгову іпотеку онлайн через Дію. Держава пропонує кредити на житло під 3% річних з мінімальним внеском лише 6%. Як оформити заявку в декілька кліків, які документи потрібні, та як працює система відбору учасників програми – дивіться в інфографіці.

КИЕВЩИНА
Реєстр збитків для України розпочав прийом заяв про смерть близьких членів сім’ї

Від сьогодні, члени сімей, які втратили близького члена сім’ї внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, можуть подати заяву в категорії А2.1 до Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України (Реєстр). Ця категорія заяв стосується відшкодування шкоди за душевний біль та страждання, спричинені втратою близького члена сім’ї. Відкриття процесу подання …

Глушитель на АК