Громадськість обговорила мирний план повернення Донбасу

НОВОСТИ ВОСТОКА
1

Всеукраїнська Платформа Донбасу ініціювала публічне обговорення мирних планів повернення непідконтрольних регіонів Донецької та Луганської областей під юрисдикцію України.
Черговий «круглий стіл» відбувся 9 вересня 2018 року у м. Києві за участю представників громадських організацій ГО «Луганська правозахисна група», БФ «Миротворча ініціатива Донбасу», ГО «Народне коло», ГО «Інститут соціального діалогу», ГО «Миротворчі ініціативи», ГО «Вимір якості», ГО «Асоціація переселенців України», ГО «Платформа соціальних ініціатив та інновацій «Єдиний координаційний центр», ГО «Спілка учасників АТО Боярки», ГО «Переселенці -Новий дім».
Учасники наголосили на необхідності широкого громадського обговорення пропозицій щодо врегулювання збройного конфлікту, адже насьогодні відсутня пряма комунікація між політиками і громадськістю з цього питання, тому не враховуються справжні потреби людей.
«Жоден з політиків досі не оприлюднив те, щоб можна було б назвати планом деокупації або мирним планом для Донбасу. Взагалі є набор бачень та бажань, які не можна вважати ані планом, ані стратегією», — жорстко висловив свою позицію представник ГО «Платформа соціальних ініціатив та іновацій «Єдиний координаційний центр», громадський експерт Руслан Ригованов.
За результатами обговорень громадськість прийшла до наступних висновків, що було відображено у резолюції:
1. Неприпустимим є ігнорування думки громадськості, зокрема, людей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні, при формуванні мирних планів (програми) для Донбасу. Необхідне громадське обговорення та діалог між політиками і суспільством, причому в широкому колі з залученням усіх бажаючих.
2. Політики не оприлюднили свої програми щодо мирного врегулювання на своїх офіційних сторінках в Інтернеті. Тільки Сергій Тарута та Віктор Медведчук розмістили свої бачення публічно на своїх офіційних сторінках в Інтернеті (своїх політичних сил).
3. Деякі пропозиції політиків передбачають загальне переслідування та дискримінацію за ознакою місця проживання людей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні, що є неприпустимим, та не надають критеріїв на яких буде формуватись ПЕРЕХІДНЕ ПРАВОСУДДЯ, згідно міжнародних вимог.
4. Учасники закликали політиків, що висувають свої кадидатури на вибори Президента України, оприлюднити для громадськості свої плани (програми) повернення непідконтрольних регіонів Донецької та Луганської областей під юрисдикцію України, відновлення прав постраждалих внаслідок збройного конфлікту в Україні. Повернення миру в Україну є найголовнішим питанням для майбутнього Президента України.
5. Учасники «круглого столу» закликали політиків та чинну українську владу розробити за участі громадськості КОМПЛЕКСНИЙ план (програму) для Донбасу, невід’ємною складовою якого має стати повне відновлення прав постраждалих внаслідок збройного конфлікту та якнайскоріше повернення миру в Україні.
6. Учасники уповноважили ВСЕУКРАЇНСЬКУ ПЛАТФОРМУ ДОНБАСУ оприлюднити позицію громадськості та взяти під громадський контроль розробку такого КОМПЛЕКСНОГО плану деокупації та реінтеграції непідконтрольних територій.

1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …