Фонд Держмолодьжитло отримав на реалізацію проєкту “Житло для внутрішньо переміщених осіб” перші 5 млн євро

НОВОСТИ ВОСТОКА

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву отримав від банку KfW перший транш у розмірі 5 млн євро на кредитну програму “Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб”, що реалізується в межах Угоди про фінансове співробітництво, підписаної Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина. 

Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

“Забезпечення житлом залишається одним з найгостріших соціальних питань в Україні та особливо актуальним для внутрішньо переміщених осіб. Тільки у відкритих електронних реєстрах учасників програм Держмолодьжитла обліковуються понад 18 тис. таких сімей і співпраця з KfW та Мінреінтеграції є надзвичайно важливою в контексті вирішення цього питання”, – зазначив Олексій Чернишов.

Загалом, на фінансування програми “Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб” Урядом Німеччини через банк KfW було виділено грант у розмірі 25,5 млн євро. Кредити внутрішньо переміщеним особам надаватимуться на термін до 20 років під 3% річних, виходячи з нормативної площі житла (21 кв. м загальної площі на особу і додатково 10,5 кв. м на сім’ю).

Об’єктами кредитування можуть бути квартира у багатоквартирному житловому будинку чи одноквартирний житловий будинок, прийняті в експлуатацію не більше 35 років тому чи реконструйовані не більше 25 років тому.

“Для участі у програмі сформовано окремий реєстр громадян (на базі чинних реєстрів), які ведуть регіональні управління Держмолодьжитла. Відбір 150 переможців відбудеться 21 липня. Він здійснюватиметься шляхом випадкового вибору за допомогою генератора випадкових чисел. Процедура відбору транслюватиметься на Ютуб-каналі Фонду о 14-00”, – наголосив голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний.

За результатами проведеного відбору регіональні управління Держмолодьжитла не пізніше ніж наступного робочого дня повідомлять переможців про необхідність подання документів, визначених Порядком.

Окрім того, перелік переможців проведеного відбору буде опубліковано на офіційному вебсайті Держмолодьжитла та його регіональних управлінь.

Зазначається, що Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву заснований Кабінетом Міністрів України. Міністерство розвитку громад та територій є уповноваженим органом управління Фонду.

Учасниками проєкту “Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб” є Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Кредитна Установа для Відбудови KfW та Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. Для фінансування проєкту Уряд Німеччини через KfW виділив грант у розмірі 25,5 млн євро. Отримувачем цих коштів є Мінреінтеграції, виконавцем проєкту – Держмолодьжитло.

Кабінетом Міністрів України і Урядом Федеративної Республіки Німеччина 3 червня 2020 року було підписано Угоду про фінансове співробітництво. 2 грудня 2020 року Угоду було ратифіковано Верховною Радою України.

КИЕВЩИНА
Як переселенцям подати заяву на отримання пільгової іпотеки через портал Дія

Переселенці можуть подати заяву на пільгову іпотеку онлайн через Дію. Держава пропонує кредити на житло під 3% річних з мінімальним внеском лише 6%. Як оформити заявку в декілька кліків, які документи потрібні, та як працює система відбору учасників програми – дивіться в інфографіці.

УКРАИНА
ЦВК та політтехнологи працюють над новим Законом «Про вибори», який дозволить переселенцям та українцям за кордоном повноправно брати участь у виборах

На тлі міжнародних переговорів за участі США, України та Росії питання виборів знову виходить на перший план. Про це також неодноразово повідомляли експерти Центральна виборча комісія України готує механізм, який дозволить мільйонам українців, які живуть за кордоном, взяти участь у парламентських і президентських виборах, зауважив її очільник Олег Діденко під …

КИЕВЩИНА
Реєстр збитків для України розпочав прийом заяв про смерть близьких членів сім’ї

Від сьогодні, члени сімей, які втратили близького члена сім’ї внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, можуть подати заяву в категорії А2.1 до Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України (Реєстр). Ця категорія заяв стосується відшкодування шкоди за душевний біль та страждання, спричинені втратою близького члена сім’ї. Відкриття процесу подання …

Глушитель на АК