Енергоефективність по новому, чи зможуть субсидії допомогти бідним

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ

21-го липня 2016 року в Києві пройшов регіональний семінар з питань енергоефективності та тарифної політики Уряду для регіональних ЗМІ, на Якому Прем’єр-міністр України Володимир Боисович Гройсман дав відповідь на основні питання стосовно тарифів і субсидій, які турбують громадськість у зв’язку зі слабкою платоспроможністю нашого населення і на що можна очікувати і сподіватися.

Стосовно ринкової ціни на газ і чому Україна має перейти на ці розрахунки вже зараз. Голова Уряду наголосив, що підвищення тарифів на газ є запорукою української енергозалежності і що ринкова ціна дозволить розвивати власний видобуток газу. Це зменшить вивіз валюти та тиск обмінного курсу на гривню.

Це зміцнить економіку і дозволить підвищити заробітну плату та пенсії. Ми станемо більше будувати нові школи та дитячі садочки, ремонтувати дороги, лікарні. Встановлення єдиного тарифу на газ у сумі 6 879 грн за тисячу кубометрів, навіть після витрат на субсидії, зекономить для Держбюджету цього року 80 млрд. грн. За останні 10 років зі слів Володимира Борисовича через штучне заниження ціни на газ Україна втратила 53 млрд. дол., які могли б бути використані для термомодернізації житлових будинків. Це у свою чергу вплинуло б на скорочення обсягів споживання газу до 70%. 20 років ціна на газ в Україні була політичною. А не ринковою.

Сьогодні ми купуємо газ на європейському ринку і його ціна виявляється значно нижчою, ніж та,яку роками нав’язувала нам Росія. А газу власного видобутку нам завжди не вистачало, тому на потреби населення передається також і імпортований газ.

Державна компанія «Укргазвидобування» у 2015 році видобула 14,5 млрд. куб. м газу, яка залишає на свої власні технічно-виробничі потреби лише 1,6 млрд. куб. м газу. 12,9 млрд. куб м товарного газу іде населенню. Тож виходячи із ситуації, ми можемо надавати субсидії населенню, яку може отримати кожна українська родина, витрати на комунальні послуги якої перевищують 15% її доходу. Держава зробила крок назустріч людям, які орендують житло.

Такі сім’ї на підставі договору найму (оренди) житла, теж можуть оформити субсидію і значно менше платити за комунальні послуги. Громадяни, які отримували субсидію протягом 2015-2016 р., автоматично отримуватимуть її в наступному 2016-2017 р. опалювальному сезоні.

Для отримання державної допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг необхідно заповнити лише заяву декларацію про доходи. Жодних інших документів не потрібно. Кожен, хто потребує допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг, її отримає. Цього року на субсидії Уряд планує виділити 35-40 млрд. гн. Для підняття рівня життя українців Уряд готує пакет законопроектів щодо суттєвого реформування оплати праці, які дозволять підвищити соціальні стандарти і покращити матеріальне становище українців. Захід модерувала Наталія Соколенко – телерепортер, заступник головного редактора «Громадського радіо», учасниця журналістського руху «Стоп цензурі!.

Такі зустрічі дають можливість відкритися Уряду і проговорити нагальні питання та почути точку зору фахівців, але подібні заходи потрібно проводити і з громадськими діячами, партнерствами, коаліціями і давати їм можливість висловлювати альтернативну думку в присутності журналістів, що б ті чули і інший бік і доносили і цю інформацію до людей, які мають знати і іншу точку зору.

І тоді всі побачать, що Уряд Відкритий і здатний дискутувати з експертним середовищем від громадськості на такі складні питання, як субсидія, газ та ринкова ціна і обговорювати методику її нарахування.

Вадим Алтухов.Энергоэффективность

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …

КИЕВЩИНА
Виплати для переселенців: для кого продовжуються, а кому припиняться?

З 1 березня 2024 року чисельна кількість переселенців буде позбавлена фінансової підтримки від держави. Ця тема викликала значний резонанс в українському суспільстві. Хто й далі отримуватиме виплати для ВПО? А хто буде позбавлений такої допомоги? Та чому Кабмін взагалі ухвалив рішення про скорочення фінансової допомоги переселенцям? Ще з 2023 року …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Канада, Німеччина, Румунія: як обрати країну для евакуації у 2024 році: рейтинг. Частина 2

Яку країну обрати майже через два роки великої війни? Умови у різних державах постійно змінюються, тож варто придивитися до можливостей. Редакція Евакуація.City вивчила офіційні документи та поговорила з волонтерами, а також українцями, які живуть в різних державах і склала рейтинг країн для евакуації. У ньому розповідаємо про дорогу, грошову допомогу, роботу, документи, ціни, …