До кінця 2022 року мінімум 680 сімей переселенців зможуть купити житло в кредит під 3%

НОВОСТИ ВОСТОКА

Програму пільгових кредитів на придбання житла переселенцям профінансує уряд Німеччини. За 2 роки житлом планують забезпечити понад 1700 українцям, які були змушені покинути домівки через війну.

Відповідну угоду між українським та німецьким урядами ратифікували 2 грудня, повідомляють у Мінреінтеграції.

На пільгову програму німецький державний банк розвитку KfW виділив 25,5 млн євро. Цього вистачить, аби у найближчі 2 роки видати кредит приблизно 680 сім’ям або 1768 переселенцям. Ставка за цим кредитом становить 3% річних, тоді як на звичайних умовах позичальник щороку може переплачувати до 25% від загальної суми. Гроші можна віддавати протягом 20 років. 

Зазначимо, житло, взяте у кредит, має коштувати в межах 40 тисяч євро у гривневому еквіваленті. Станом на 3 грудня це приблизно 1 млн 370 тис. грн.

На вимогу німецького банку створять окрему чергу на базі вже існуючих реєстрів. Наголошується, що переселенців, які потраплять до цього списку, не будуть виключати з інших черг на житло. Тобто, людина одночасно зберігатиме своє місце у різних чергах до фактичного отримання кредиту або покращення житлових умов з інших підстав.

“Ні з якого реєстру ніхто не виключатиметься, аби не сталося ситуації, що людина, потрапивши в чергу від KfW, втратила свій шанс для отримання житла, перебуваючи у черзі Держмолодьжитла на ближчій позиції. Тобто, перебуваючи, наприклад, у черзі Держмолодьжитла під номером 5, та потрапивши у реєстр за угодою з KfW під номером 30, людина знаходитиметься у двох чергах одночасно до моменту отримання житла по одному із реєстрів”, – пояснює заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук.

Нагадаємо, в Україні вже діє бюджетна програма кредитування переселенців та ветеранів російсько-української війни. За її умовами, позичальники спочатку мають сплатити внесок у розмірі 6% від вартості житла, а потім протягом 20 років можуть виплачувати кредит під 3% річних. Реалізує програму Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву.

Житло, взяте у кредит, має бути прийняте в експлуатацію не більше, ніж 25 років тому, або реконструйоване не більше, ніж 15 років тому. На Донеччині таких об’єктів обмаль, тому переселенці, які хотіли б оселитися в межах області, змушені шукати житло в інших регіонах.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб

Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб. Представники громадських організацій України з числа ВПО та українців, що були змушені покинути межі країни, виступили з ініціативою створення спільного громадського обʼєднання. Питання до обговорення: Масштабна агресія проти України посилила міграцію українських громадян в межах країни та змусила мільйони покинути власні домівки та вирушити …

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

promocodes