До кінця 2022 року мінімум 680 сімей переселенців зможуть купити житло в кредит під 3%

НОВОСТИ ВОСТОКА

Програму пільгових кредитів на придбання житла переселенцям профінансує уряд Німеччини. За 2 роки житлом планують забезпечити понад 1700 українцям, які були змушені покинути домівки через війну.

Відповідну угоду між українським та німецьким урядами ратифікували 2 грудня, повідомляють у Мінреінтеграції.

На пільгову програму німецький державний банк розвитку KfW виділив 25,5 млн євро. Цього вистачить, аби у найближчі 2 роки видати кредит приблизно 680 сім’ям або 1768 переселенцям. Ставка за цим кредитом становить 3% річних, тоді як на звичайних умовах позичальник щороку може переплачувати до 25% від загальної суми. Гроші можна віддавати протягом 20 років. 

Зазначимо, житло, взяте у кредит, має коштувати в межах 40 тисяч євро у гривневому еквіваленті. Станом на 3 грудня це приблизно 1 млн 370 тис. грн.

На вимогу німецького банку створять окрему чергу на базі вже існуючих реєстрів. Наголошується, що переселенців, які потраплять до цього списку, не будуть виключати з інших черг на житло. Тобто, людина одночасно зберігатиме своє місце у різних чергах до фактичного отримання кредиту або покращення житлових умов з інших підстав.

“Ні з якого реєстру ніхто не виключатиметься, аби не сталося ситуації, що людина, потрапивши в чергу від KfW, втратила свій шанс для отримання житла, перебуваючи у черзі Держмолодьжитла на ближчій позиції. Тобто, перебуваючи, наприклад, у черзі Держмолодьжитла під номером 5, та потрапивши у реєстр за угодою з KfW під номером 30, людина знаходитиметься у двох чергах одночасно до моменту отримання житла по одному із реєстрів”, – пояснює заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук.

Нагадаємо, в Україні вже діє бюджетна програма кредитування переселенців та ветеранів російсько-української війни. За її умовами, позичальники спочатку мають сплатити внесок у розмірі 6% від вартості житла, а потім протягом 20 років можуть виплачувати кредит під 3% річних. Реалізує програму Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву.

Житло, взяте у кредит, має бути прийняте в експлуатацію не більше, ніж 25 років тому, або реконструйоване не більше, ніж 15 років тому. На Донеччині таких об’єктів обмаль, тому переселенці, які хотіли б оселитися в межах області, змушені шукати житло в інших регіонах.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …