До кінця 2022 року мінімум 680 сімей переселенців зможуть купити житло в кредит під 3%
Програму пільгових кредитів на придбання житла переселенцям профінансує уряд Німеччини. За 2 роки житлом планують забезпечити понад 1700 українцям, які були змушені покинути домівки через війну.
Відповідну угоду між українським та німецьким урядами ратифікували 2 грудня, повідомляють у Мінреінтеграції.
На пільгову програму німецький державний банк розвитку KfW виділив 25,5 млн євро. Цього вистачить, аби у найближчі 2 роки видати кредит приблизно 680 сім’ям або 1768 переселенцям. Ставка за цим кредитом становить 3% річних, тоді як на звичайних умовах позичальник щороку може переплачувати до 25% від загальної суми. Гроші можна віддавати протягом 20 років.
Зазначимо, житло, взяте у кредит, має коштувати в межах 40 тисяч євро у гривневому еквіваленті. Станом на 3 грудня це приблизно 1 млн 370 тис. грн.
На вимогу німецького банку створять окрему чергу на базі вже існуючих реєстрів. Наголошується, що переселенців, які потраплять до цього списку, не будуть виключати з інших черг на житло. Тобто, людина одночасно зберігатиме своє місце у різних чергах до фактичного отримання кредиту або покращення житлових умов з інших підстав.
“Ні з якого реєстру ніхто не виключатиметься, аби не сталося ситуації, що людина, потрапивши в чергу від KfW, втратила свій шанс для отримання житла, перебуваючи у черзі Держмолодьжитла на ближчій позиції. Тобто, перебуваючи, наприклад, у черзі Держмолодьжитла під номером 5, та потрапивши у реєстр за угодою з KfW під номером 30, людина знаходитиметься у двох чергах одночасно до моменту отримання житла по одному із реєстрів”, – пояснює заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук.
Нагадаємо, в Україні вже діє бюджетна програма кредитування переселенців та ветеранів російсько-української війни. За її умовами, позичальники спочатку мають сплатити внесок у розмірі 6% від вартості житла, а потім протягом 20 років можуть виплачувати кредит під 3% річних. Реалізує програму Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву.
Житло, взяте у кредит, має бути прийняте в експлуатацію не більше, ніж 25 років тому, або реконструйоване не більше, ніж 15 років тому. На Донеччині таких об’єктів обмаль, тому переселенці, які хотіли б оселитися в межах області, змушені шукати житло в інших регіонах.
Комментариев нет