До кінця 2022 року мінімум 680 сімей переселенців зможуть купити житло в кредит під 3%

НОВОСТИ ВОСТОКА

Програму пільгових кредитів на придбання житла переселенцям профінансує уряд Німеччини. За 2 роки житлом планують забезпечити понад 1700 українцям, які були змушені покинути домівки через війну.

Відповідну угоду між українським та німецьким урядами ратифікували 2 грудня, повідомляють у Мінреінтеграції.

На пільгову програму німецький державний банк розвитку KfW виділив 25,5 млн євро. Цього вистачить, аби у найближчі 2 роки видати кредит приблизно 680 сім’ям або 1768 переселенцям. Ставка за цим кредитом становить 3% річних, тоді як на звичайних умовах позичальник щороку може переплачувати до 25% від загальної суми. Гроші можна віддавати протягом 20 років. 

Зазначимо, житло, взяте у кредит, має коштувати в межах 40 тисяч євро у гривневому еквіваленті. Станом на 3 грудня це приблизно 1 млн 370 тис. грн.

На вимогу німецького банку створять окрему чергу на базі вже існуючих реєстрів. Наголошується, що переселенців, які потраплять до цього списку, не будуть виключати з інших черг на житло. Тобто, людина одночасно зберігатиме своє місце у різних чергах до фактичного отримання кредиту або покращення житлових умов з інших підстав.

“Ні з якого реєстру ніхто не виключатиметься, аби не сталося ситуації, що людина, потрапивши в чергу від KfW, втратила свій шанс для отримання житла, перебуваючи у черзі Держмолодьжитла на ближчій позиції. Тобто, перебуваючи, наприклад, у черзі Держмолодьжитла під номером 5, та потрапивши у реєстр за угодою з KfW під номером 30, людина знаходитиметься у двох чергах одночасно до моменту отримання житла по одному із реєстрів”, – пояснює заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук.

Нагадаємо, в Україні вже діє бюджетна програма кредитування переселенців та ветеранів російсько-української війни. За її умовами, позичальники спочатку мають сплатити внесок у розмірі 6% від вартості житла, а потім протягом 20 років можуть виплачувати кредит під 3% річних. Реалізує програму Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву.

Житло, взяте у кредит, має бути прийняте в експлуатацію не більше, ніж 25 років тому, або реконструйоване не більше, ніж 15 років тому. На Донеччині таких об’єктів обмаль, тому переселенці, які хотіли б оселитися в межах області, змушені шукати житло в інших регіонах.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

УКРАИНА
У Європі будут відкривати українські школи

Відбулось засідання ТСК з питань захисту прав ВПО та інших осіб на якому розглянули три питання:  про підтримку українських біженців закордоном; питання захисту права на освіту українських дітей і молоді, які є ВПО або перебувають на тимчасово окупованих територіях України; шляхи збільшення ефективності надання грошової допомоги постраждалим з боку держави та міжнародних …