Site icon Переселенцы

Дніпровське «гетто» для переселенців, за кошти ЕС, як вирок для всієї України

Дослідження гуртожитків Дніпра було зроблено ще навесні, але зараз ситуація не тільки не змінилася, але й погіршується: адже внаслідок пориву каналізації, порушені санітрані норми і руйнується державне майно.

Кому потрібно, щоб звичайні громадяни України, втративши своє житло, не за їх провиною, стали по суті чужими серед інших українців? На сьогодні, створюються всі ознаки гетто для переселенців в Україні.

Так, у місті Дніпро, для розміщення переселенців були надані медичні заклади Дніпропетровської облдержадміністрації. По вулиці Архітектурної, 2 м. Дніпро, колись функціонував профілакторій для дорослих. По вулиці Універсальна, 6, міста Дніпра, колись лікувалися хворі на туберкульоз. На вулиці Лоцманська, 22, м. Дніпра, була стаціонарна лікарня для безхатніх, та одиноких громадян. Лікарня була достатньо у хорошому стані, де головний лікар, цієї лікарні за сорок років своєї беззмінної праці створив належні умови для хворих і безхатніх людей. До цього лікаря приїздили зі всіх куточків Дніпропетровської області. Головний лікар, був лікарем від БОГА. Всі досягнення та умови лікарні зламали, зруйнували все, що надійно працювала, а збудували не працюючу установу, де європейські гроші, на користь не пішли. Такі обставини і з об’єктом по провулку Піхтовий, 5. Чому назвали цей провулок Піхтовий, не відомо, бо ні одної піхти в продовж всього провулку немає. Була одна і ту спилили. Цей об’єкт розміщений у парковій зоні, і колись, ще до грудня 2014 року лікувалися діти. Це був профілакторій для дітей, які мали вади із хребтом.

Виникають такі питання, чому саме медичні заклади віддали для розміщення переселенців? Невже, така на практиці медична реформа? Ліквідували медичні заклади і переселенці не розміщені по всім цим об’єктам.  Переселенців розмістили тільки на вулиці Архітектурна, 2, але по іншим об’єктам питання про їх поселення ще досі вирішується. Об’єкти стоять не заселеними, і повільно руйнуються.

Активісти міста Дніпра провели свої дослідницькі дії трьохкорпусного не житлового будинку, розташованого за адресою: переулок Піхтовий, 5. Цей, колишній санаторій був перетворений з медичного закладу у гуртожиток. За європейські гроші, цей будинок готували до тимчасового прийому  переселенців, які восени 2014року приїжджали до м. Дніпра з Луганської та Донецької областей, та Криму. Людей требо було десь розташувати, і ніякого іншого рішення не знайшли, як медичні заклади, не зважаючи на їх соціальну значимість, повинні були перетворити у гуртожитки. Для цього, мабуть, підштовхнула реформа у медичній сфері, бо всі будівлі у м. Дніпрі, що переведені у гуртожитки для переселенців, були на балансі Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської області.  Можливо у м.Дніпрі зменшилося хворих, як дорослих, так і дітей, або медична реформа зменшила хворих громадян?

 

З трьох корпусів, було відремонтовано під тимчасове прийняття переселенців тільки два. Приміщення санаторію були перебудовані під кімнати з рахунком від двох койко місць до дев’яти. У кожній кімнаті була тільки одна шафа, для верхнього одягу та білизни, та одна, де дві тумбочки.

Корпуси будинку, трьох поверхові, враховуючи перший поверх, як цокольний. З одного краю будинків, це двох поверхові будівлі, а з протилежної сторони, це трьох поверхові корпуси. Корпуси між собою з’єднані перехідними коридорами, та між поверховими маршами. У відремонтованих корпусах пластикові віконця.

Колишній дитячій санаторій розташований у парковій зоні, і в літку дуже чудовий крайовид. Навколо корпусів дерева, повітря дуже чудове. Якщо, вітер не дує з півночі або із сходу, то промислове повітря дуже заважає парковій зоні.

На центральному вході відремонтованого корпусу висить така табличка, яка сповіщає, що цей об’єкт відремонтований в рамках проекту «Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській області» за фінанси Європейського Союзу та підтримки Дніпровської обласної державної адміністрації.

Требо розуміти, що під поняттям «об’єкту», це три корпуси, а за фактом тільки два відремонтованих. Якщо брати до уваги корпус, який не відремонтований, то він знаходиться посередині інших корпусів, і має дуже не задоволений стан. Цей корпус розламується, простіше сповзає у низ, і тягне за собою два інші корпуси.

Надаю декілька фото документів:

 

Як бачити у щілину легко влазить людська ладонь. Можливо, цей корпус вже мав аварійний стан. Розщелина у приміщені є із іншої сторони, і дуже гарно видно з середині цього корпусу.

У перехідному приміщені з першого корпусу до другого галерейні вікна не мають закінчений вигляд.

Стеля на третьому поверсі першого корпусу дуже низька. Можливо для дітей вона була високою, але для дорослих буде низькою.

Відремонтовані корпуси вже третю зиму простояли без опалення. Якось у листопаді 2016 році, намагалися запустити опалення, але щось зашкодило. Міська влада не знайшла коштів для опалення, бо завадила відсутність належності цих будинків до міського бюджету. Дуже довго проходить процедура переведення з обласного до міського бюджету, та переведення цих будинків у житлові, бо від цього залежить розмір тарифу за опалення. Як висновок цієї історії, з причини того, що злиття води відбулося не до кінця, а зниження температури завжди не очікуване, то батареї почали «стріляти».

З огляду на ці фотофакти можна дати припущення, що старі теплоприймачі, які можливо повинні були замінити, залишилися, і залишена вода у середині теплоприймачів, із-за накопиченого сміття, розривало ці чавунні теплоприймачі.

Тобто, можливо, старі теплоприймачі залишилися, ще з часів початку відкриття санаторію, і вже багато разів повинні були промиті, але  ніхто за діточок не піклувався, і можливо чисельні звернення керівництва санаторію до керівництва області так і не було почуто. А зміна власника і нова експлуатація викрила цей факт. А з тим і той факт, що також можливо, старі теплоприймачі були зараховані, як за нові, гроші ж європейські. Ніхто з донорів не перевіряв кожну батарею. Але, переселенців в такому випадку очікувала не дуже приємна несподіванка, замерзати у своїх кімнатах, із-за низької температури від несправних теплоприймачів.

З наступного фотофакту ми це зможемо більш побачити:

Постраждали і «нові», які за часів існування дитячого санаторію, замінювали на більш нові.

Звичайно, яку то кількість було встановлено нових теплоприймачів, їх замітити можна з причини їх збереження від впливу морозів. Їх не так багато, але таки є.

Пошкодження теплоприймачів привело до пошкодження цінних речей, що знаходилися у кімнатах, де проривало теплоприймачі.

а це зовсім свіжі фотограії

Відсутність опалення мало вплив не тільки на збереження теплоприймачів, а на проведений  ремонт кімнат. Зіпсовані не тільки малярні роботи, а створилося середовище для появи грибка на стінах кімнат, та місць загального використання.

Прояви халтурного ремонту, або не якісного ремонту стало проявом відмивання європейських грошей. Як можна не погодитися з такою думкою багатьох, коли бачиш, що із стелі тече вода, коли їде дощ. І, що, це такий капітальний ремонт?

Відремонтувати або перебудувати кімнати в середині будівлі, але залишити дах без ремонту, це і є особистість нашого менталітету. Щоб пішов дощ і змив всі сліди ремонту, щоб знов були потрібні гроші на новий ремонт. Так чи ні?

Фотофакт наступних фото буде підтвердження вище висловленої думки.

А відсутність ремонту відмостки навколо будинку сприяє тому, що у цокольному поверху з’являвся грибок. Наступний фотофакт це підтверджує.

Наступним переглядом фотофактів буде те, що кімнати сплановані так, що для тимчасового проживання, ще може якось розглядатися, але без врахування індивідуальної особливості людини. Для постійного проживання запропоновані кімнати цього та інших таких гуртожитків, ні як не адаптовані. У кімнатах не має можливості розташувати меблі так, щоб одна людина або родина з двох, або з трьох людей було зручно проживати. Саме планування кімнат, цього не дозволяє.

Є кімнати маленькі, де за нормою на одну людину, може проживати одна або дві особи, не буде можливості розташувати меблі так, щоби людям було зручно і вони мали комфорт. Дивимось фотофакт.

Зверніть увагу у наріжних кімнатах дуже багато вікон, світло багато, а тепла не буде. В літку буде дуже спекотна, а взимку холодно. Врахуйте те, що віконця одним блоком. Буде морозно взимку ще тому, що требо враховувати нашу традиційну систему опалення, коли опалення буде практично відсуне, а гроші требо платити по загальному лічильнику.

Як бачити, необхідних умов для постійного проживання не має. Ці помешкання можливі тільки для тимчасового перебування. Наприклад, як хостел.  Якщо ми, переселенці, погодимся з такими умовами, то інших варіантів одержати належне житло, як повноцінну квартиру, у нас вже не буде.

Є більш за розміром кімнати. Для одного або двох, або трьох осіб завеликі, але влаштувати особисте, індивідуальне життя буде дуже складно. У дорослих з їх дітьми буде постійний конфлікт інтересів. Діти швидко зростають, і особисте життя батьків стає більш складнішим. У ванній кімнаті, як то у малосімейки, від дітей не сховаєшся. Діти, як завжди все бачать і все чують. Наступний фотофакт для цих роздумів.

Кімнати розраховані на вісім-дев’ять койко місць. Як можна було і під час тимчасового розселення переселенців розмістити у одній кімнаті дві або три родини. Або піти по принципу жінки від чоловіків окремо. Тоді, навіщо таке! Нехай так в Європі живуть, або наше місцеве керівництво так живе. Навіщо нам переселенцям пропонувати такі умови. Ми, що вже не люди?

Наступним сюжетом буде унікальний витвір архітектурного мистецтва місцевої халтури, який, на жаль, єврокомісари не побачили і не надали свою оцінку, коли підписували акт про прийняття цього об’єкту. Це мабуть можна побачити тільки у м.Дніпрі. Мова піде про те, що стінка з цеглини приліплюється до звичайного скла, щоб утворити замкнутий простір у вигляді кімнати. Дивиться наступне фото

Туалетні і ванні кімнати мають задовільний стан, але нехай такий задовільний стан буде у кожній кімнаті, де мешкають переселенці. Дивимось наступний сюжет фотофакту. На кожному поверху дві туалетні кімнати по три кабінки і по дві душовій

це було в зимку, а ось як це виглядає сьогодні

 

А ось душові кімнати в зимку

та зараз

Душові кімнати мають електричні бойлери. Не спішить цьому надавати перевагу, а майте за увагу, що платню за використання електрики буде мати із показників загального лічильника. А кожний жадає користатися душовою із рахунку своєї особистості, а сплачуємо звичай кожної особистості із кожної кишені окремо. Був ти цілий місяць у гуртожитку, або тебе не було, а сплачувати любов інших до гарячої води у душовій, прийдеться разом однаково всім.

Якщо будете мати борг, то право помешкання у гуртожитку буде втрачено, як і право на наступне житло.

Кімнати де можна буде готувати їжу і використання при цьому електрики з тієї «опери», що у кожного свій апетит, а сплачувати прийдеться за апетит всіма хто живе у гуртожитку, як і за світло у кімнатах, та використання електрики для особистих потреб, та освітлення місць загального використання. У туалетній кімнаті та у ванні на темну сидіти та вимиватися ніхто не будете.

Крім того, на кухні ви не тільки будете готувати смачну для себе їжу, а і прати. Місця для монтажу електричних плиток і пральних машин роздільні, але всі у одній кімнаті. До цього, ще додайте, що ця кімната прохідна, і забавки дітей біля своїх матусь не виключається. Дивимось наступний фотофакт.

Приготування, наприклад всім улюбленого борщу буде по сусідству з брудною, можливо дуже пахучою нижньою білизною, або носками, або щось ще іншим. Можливо це буде вразливе поєднання різних кольорів запахів, а близькість туалету наддасть ще додатковий колорит запахів з нього, отримаєте не забутні спогади. До всього ще додайте, що жінки, або чоловіки поважають курити тут же на кухні.  Саме це буде спонукати окремих до спілкування із присутніми не дуже цензурно.

Кухні не так великі, вже двом особам вже буде складно готувати їжу разом у такій кухні, а якщо хто ще сів снідати, або обідати, то ні як усі розташуються. Стіл один і дуже малий для одного, щоб задовольнити всіх бажаючих, особливо в ранці, коли всі будуть поспішати. Якщо є малі діти, а вам на роботу, ну тут і почнеться, пошук винних. Якщо кожний буде мати за мету приготувати собі обід, коли біля столу, де ви готуєте їжу, хтось затіяв прати свою білизну, яка довгий час чекала свого часу прання. І духмяності обох справ будуть мабуть доповнювати один одного, а тут ще збігло молоко у молодої мами, яка тримає малу дитину на руках, яка верещіть, бо їсти хоче.

Тобто, спокійного життя не очікуйте. Кожний з вас весь час буде серед людей, що у душовій, що у туалеті, що на кухні, завжди будете ділитися своїми та отримувати чужі запахи. Спогади про забуті комуналки двадцятого століття повернуться з нову.

Іще одна особливість, яка має відношення до звичайної особистої безпеки, це евакуація, коли пожежа, або коли ви відкрили двері своєї кімнати хтось їде з каструлею тільки шо  звареного борщу, або із звичайним укропом, а якщо ці двері відкрила дитина під час такої обставини, то можлива травма, або багато слів з виразом про те що ви відкрили двері у не зручний для іншого час. Дивиться. Двері відчиняються не в середину кімнати, як це повинно бути, а навпаки до коридору. Така не зручність може привести до не приємних обставин. Дивимося наступний фотофакт.

Хто знає, кому ще усміхнеться доля, і ви оселитися у кімнаті де не має явного прояву не якісного ремонту. Європейські гроші витрачені, на халтуру, так? Дивимось далі.

цяж підлога зараз

Сліди, що ремонт зроблений за європейські гроші, майже на кожному кроці. Наступний фотофакт.

Цікавий і той факт, що європейські гроші не обминули і «совдеповські» двері. Там, де явно не було ремонту, а тільки були малярні роботи, також євро знак. Можливо у Європі також такі двері існують, і такі ремонти роблять?

Цей фотофакт, про те, що у разі потреби, евакуюватися будете через постіл свого сусіда, через його кімнату. Кому-то так повезе. Окремий вхід, або загальна прохідна.

Цей перелік фотофактів буде не повним якщо не додати той факт, що внутрішні системи теплопостачання були замінені на пластик, а також мережа водопостачання та водовідведення, каналізація. Однак, не враховані зовнішні мережи, які ще з далеких часів  експлуатуються. Вже давно зношені, і вся грязюка, що є у трубах тягнеться до нових внутрішніх систем. Якщо люди заселяться, то будуть мати проблеми з неякісним постачанням води, та опаленням, а також із каналізацією. За три роки було вже декілька затоплень підвалів будівлі каналізаційними стоками, які транзитом йдуть мимо санаторію, але через вхідну трубу, під час засмічення основної труби, вся грязьова маса заходить у підвал будівлі, і достатньо сильно смердить. Тим, хто буде поселений у цокольних приміщеннях, або на верхньому поверху, відчує всі ці «аромати». А до цього додайте «аромати» громадського туалету, якими ви самі будете користуватися. Але, у кожного кишковий шлунок працює по різному, і кожний харчується на свій розум, а дихати будете разом всі.

Особисто я,  не хочу жити ні в цьому або іншому гуртожитку. Я не хочу принижувати себе. Я сподіваюсь на захист своїх прав, бо я людина і маю право на звичайні умови життя у окремій квартирі із звичайними умовами. Я не хочу бути залежним від чиїсь позамежній свободи, яка не бачить навколо себе нікого. Ми, кожний жили у окремих квартирах, і не з нашої вини опинилися у різних містах України. Ми не згодні були з тим режимом, що утворився у Луганської і Донецької областях, і переїхали на територію підконтрольній Україні, а тому сподіваємося на захист наших прав і свобод від держави і державних установ, як Громадяни України.

Ми, громадяни України, і як інші громадяни не згодні високим рівнем корупції у нас на Україні. Коли ми майже три роки очікуємо допомоги від держави щодо вирішення питання із житлом, то ми не можемо бути згодними з такими умовами, які нам пропонують на місцевому рівні, зловживаючи тими коштами, які надійшли з Європи для допомоги нам.

Якщо, Європа закликає, уряд України активно боротися з корупцією в суспільстві України і серед державних і місцевих органів влади, то заселення переселенців у такі гуртожитки, з такою реконструкцією, це є прояв корупції під прикриттям Європи.

Кожний з переселенців, який надасть свою згоду на поселення у такий гуртожиток, без реальної реалізації його прав на житло, буде підтримувати корупційні схеми на місцях. Буде сам для себе і інших громадян України утворювати гетто. Громадські організації, що приймаються проблемами переселенців, повинні усвідомлювати загрозу корупції та узурпації державної влади України. Громадські активісти мають вимагати для переселенців людських умов життя. Захищаючи права переселенців, вони захищають свої. Це дослідження підготовлене з допомогою активістів міста Дніпро. Вони пропонують переселенцям не надавати свою згоду  на заселення до таких гуртожитків, адже це порушує їх права, що встановлені ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав та свобод ВПО» на єдність сім’ї, в таких умовах сім’я не може мати особистого простору, порушується право ВПО на невтручання до їх приватного життя, що гарантовано ст. 32 Конституції України.

Переселенці мають право на рівноправне життя, ми не хочемо злизувати крихти з чиїхось столів.

Офіційний представник у м. Дніпрі ГО «Луганська правозахисна група»                                   Ю.Вітер

Exit mobile version