ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ПІДКОНТРОЛЬНИХ ТЕРИТОРІЙ ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНА ПОВИННА СТВОРИТИ ВИГІДНІ УМОВИ ДЛЯ БІЗНЕСУ

НОВОСТИ ВОСТОКА

Для відновлення підконтрольних Уряду України території Донецької та Луганської областей, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку Російської федерації, та створення комфортних умов для громадян, які там проживають, Україні потрібно розробити умови для розвитку бізнесу на цих територіях та умови для залучення міжнародних інвестицій.

Про це заявив Андрій Мирошніченко, радник Віцепрем’єр-міністра — Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова, під час панельної дискусії Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію».

За даними Віденського інституту міжнародних економічних досліджень на поновлення інфраструктури цих територій потрібно близько 21 млрд. доларів, які Україна може отримати завдяки залученню інвестицій шляхом створення комфортних й вигідних умов для розвитку бізнесу.

За словами Андрія Мирошніченка, концепція економічного розвитку Донецької та Луганської областей, яку розробило Мінреінтеграції, і яка є основою Стратегії економічного розвитку, передбачає налагодження роботи чіткого ланцюга – країна створює умови для розвитку бізнесу, а бізнес в результаті своєї діяльності сплачуватиме податки, які підуть до місцевих бюджетів, ПДФО, частину податку на прибуток. Таким чином сформуються бюджети громад, які повинні взяти повністю на себе створення комфортних умов для проживання людей на території Донецької та Луганських областей.

«Зрозуміло, що в центрі всього є людина, й перед тим, як розпочати цю роботу ми вивчили досвід десятків різних міжнародних проєктів з ревіталізації. І у всіх успішних проєктів завжди однакова картина — фундаментальна підтримка на місцях, розвиток наукової частини на базі місцевих наукових центрів. А держава повинна взяти на себе три функції: розробити нові рамки, взяти на себе відповідальність за базу інфраструктур  і за екологію. Саме з цих компонентів ми будували концепцію Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей», — зазначив Мирошніченко.

Водночас він наголосив, що наразі стратегія розробляється на базі концепції та відповідно до усіх міжнародних домовленостей щодо податкового врегулювання для бізнесу та унеможливлення створення податкових дірок в законодавстві.

«Коли ми говоримо про території Луганської та Донецької областей, ми не говоримо про так звану «вільну економічну зону» чи прямі податкові пільги, чи спробу просто зменшити податковий тиск. Ми повинні розуміти, що податковий тиск взагалі не є єдиною і першочерговою проблемою бізнесу, набагато важливіше те, яким чином ці податки адмініструються. І тому для нас дуже важливо чітко зафіксувати, що ця стратегія розробляється відповідно до всіх міжнародних домовленостей», — додав Мирошніченко.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …

КИЕВЩИНА
Виплати для переселенців: для кого продовжуються, а кому припиняться?

З 1 березня 2024 року чисельна кількість переселенців буде позбавлена фінансової підтримки від держави. Ця тема викликала значний резонанс в українському суспільстві. Хто й далі отримуватиме виплати для ВПО? А хто буде позбавлений такої допомоги? Та чому Кабмін взагалі ухвалив рішення про скорочення фінансової допомоги переселенцям? Ще з 2023 року …