ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ПІДКОНТРОЛЬНИХ ТЕРИТОРІЙ ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНА ПОВИННА СТВОРИТИ ВИГІДНІ УМОВИ ДЛЯ БІЗНЕСУ

НОВОСТИ ВОСТОКА

Для відновлення підконтрольних Уряду України території Донецької та Луганської областей, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку Російської федерації, та створення комфортних умов для громадян, які там проживають, Україні потрібно розробити умови для розвитку бізнесу на цих територіях та умови для залучення міжнародних інвестицій.

Про це заявив Андрій Мирошніченко, радник Віцепрем’єр-міністра — Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова, під час панельної дискусії Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію».

За даними Віденського інституту міжнародних економічних досліджень на поновлення інфраструктури цих територій потрібно близько 21 млрд. доларів, які Україна може отримати завдяки залученню інвестицій шляхом створення комфортних й вигідних умов для розвитку бізнесу.

За словами Андрія Мирошніченка, концепція економічного розвитку Донецької та Луганської областей, яку розробило Мінреінтеграції, і яка є основою Стратегії економічного розвитку, передбачає налагодження роботи чіткого ланцюга – країна створює умови для розвитку бізнесу, а бізнес в результаті своєї діяльності сплачуватиме податки, які підуть до місцевих бюджетів, ПДФО, частину податку на прибуток. Таким чином сформуються бюджети громад, які повинні взяти повністю на себе створення комфортних умов для проживання людей на території Донецької та Луганських областей.

«Зрозуміло, що в центрі всього є людина, й перед тим, як розпочати цю роботу ми вивчили досвід десятків різних міжнародних проєктів з ревіталізації. І у всіх успішних проєктів завжди однакова картина – фундаментальна підтримка на місцях, розвиток наукової частини на базі місцевих наукових центрів. А держава повинна взяти на себе три функції: розробити нові рамки, взяти на себе відповідальність за базу інфраструктур  і за екологію. Саме з цих компонентів ми будували концепцію Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей», – зазначив Мирошніченко.

Водночас він наголосив, що наразі стратегія розробляється на базі концепції та відповідно до усіх міжнародних домовленостей щодо податкового врегулювання для бізнесу та унеможливлення створення податкових дірок в законодавстві.

«Коли ми говоримо про території Луганської та Донецької областей, ми не говоримо про так звану «вільну економічну зону» чи прямі податкові пільги, чи спробу просто зменшити податковий тиск. Ми повинні розуміти, що податковий тиск взагалі не є єдиною і першочерговою проблемою бізнесу, набагато важливіше те, яким чином ці податки адмініструються. І тому для нас дуже важливо чітко зафіксувати, що ця стратегія розробляється відповідно до всіх міжнародних домовленостей», – додав Мирошніченко.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб

Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб. Представники громадських організацій України з числа ВПО та українців, що були змушені покинути межі країни, виступили з ініціативою створення спільного громадського обʼєднання. Питання до обговорення: Масштабна агресія проти України посилила міграцію українських громадян в межах країни та змусила мільйони покинути власні домівки та вирушити …

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

promocodes