ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ПІДКОНТРОЛЬНИХ ТЕРИТОРІЙ ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНА ПОВИННА СТВОРИТИ ВИГІДНІ УМОВИ ДЛЯ БІЗНЕСУ

НОВОСТИ ВОСТОКА

Для відновлення підконтрольних Уряду України території Донецької та Луганської областей, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку Російської федерації, та створення комфортних умов для громадян, які там проживають, Україні потрібно розробити умови для розвитку бізнесу на цих територіях та умови для залучення міжнародних інвестицій.

Про це заявив Андрій Мирошніченко, радник Віцепрем’єр-міністра — Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова, під час панельної дискусії Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію».

За даними Віденського інституту міжнародних економічних досліджень на поновлення інфраструктури цих територій потрібно близько 21 млрд. доларів, які Україна може отримати завдяки залученню інвестицій шляхом створення комфортних й вигідних умов для розвитку бізнесу.

За словами Андрія Мирошніченка, концепція економічного розвитку Донецької та Луганської областей, яку розробило Мінреінтеграції, і яка є основою Стратегії економічного розвитку, передбачає налагодження роботи чіткого ланцюга – країна створює умови для розвитку бізнесу, а бізнес в результаті своєї діяльності сплачуватиме податки, які підуть до місцевих бюджетів, ПДФО, частину податку на прибуток. Таким чином сформуються бюджети громад, які повинні взяти повністю на себе створення комфортних умов для проживання людей на території Донецької та Луганських областей.

«Зрозуміло, що в центрі всього є людина, й перед тим, як розпочати цю роботу ми вивчили досвід десятків різних міжнародних проєктів з ревіталізації. І у всіх успішних проєктів завжди однакова картина — фундаментальна підтримка на місцях, розвиток наукової частини на базі місцевих наукових центрів. А держава повинна взяти на себе три функції: розробити нові рамки, взяти на себе відповідальність за базу інфраструктур  і за екологію. Саме з цих компонентів ми будували концепцію Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей», — зазначив Мирошніченко.

Водночас він наголосив, що наразі стратегія розробляється на базі концепції та відповідно до усіх міжнародних домовленостей щодо податкового врегулювання для бізнесу та унеможливлення створення податкових дірок в законодавстві.

«Коли ми говоримо про території Луганської та Донецької областей, ми не говоримо про так звану «вільну економічну зону» чи прямі податкові пільги, чи спробу просто зменшити податковий тиск. Ми повинні розуміти, що податковий тиск взагалі не є єдиною і першочерговою проблемою бізнесу, набагато важливіше те, яким чином ці податки адмініструються. І тому для нас дуже важливо чітко зафіксувати, що ця стратегія розробляється відповідно до всіх міжнародних домовленостей», — додав Мирошніченко.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …