Для переселенців змінили умови погашення споживчих кредитів

НОВОСТИ ВОСТОКА

Верховна Рада України ухвалила закон про запровадження обов’язкової реструктуризації споживчих кредитів для ВПО та осіб, які проживають у зоні бойових дій.

Верховна Рада підтримала законопроєкти, які передбачають полегшення умов погашення окремих видів споживчих кредитів. Про це повідомив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, передає Час Пік.

За законопроєкти №9051 та №9052 загалом проголосувало 264 та 256 народних депутатів.

Законопроєкт №9051 пропонує на період військового стану та протягом 30 днів після нього передбачити обов’язкову реструктуризацію споживчих кредитів для громадян, які перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи, які постійно проживають або виїхали з території, на якій ведуться (велися) бойові дії, або ТОТ і які не мають простроченої заборгованості станом на 23 лютого 2022 року.

Таким чином, переселенці, які не мають жодних інших доходів, крім державної та благодійної допомоги чи пенсії, зможуть до кінця війни та ще місяць після неї не платити за своїми споживчими кредитами. При цьому їм не нараховуватимуть жодних штрафних санкцій.

Законопроєкт №9052 передбачає зміни до пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України щодо особливостей нарахування відсотків за споживчими кредитами під час воєнного стану.

Дія законопроєктів поширюється на всі споживчі кредити, крім

  • вже реструктуризованих чи погашених,
  • взятих з метою придбання житла чи автомобіля,
  • які мають низьку річну відсоткову ставку.
НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …