Для переселенців змінили умови погашення споживчих кредитів

НОВОСТИ ВОСТОКА

Верховна Рада України ухвалила закон про запровадження обов’язкової реструктуризації споживчих кредитів для ВПО та осіб, які проживають у зоні бойових дій.

Верховна Рада підтримала законопроєкти, які передбачають полегшення умов погашення окремих видів споживчих кредитів. Про це повідомив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, передає Час Пік.

За законопроєкти №9051 та №9052 загалом проголосувало 264 та 256 народних депутатів.

Законопроєкт №9051 пропонує на період військового стану та протягом 30 днів після нього передбачити обов’язкову реструктуризацію споживчих кредитів для громадян, які перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи, які постійно проживають або виїхали з території, на якій ведуться (велися) бойові дії, або ТОТ і які не мають простроченої заборгованості станом на 23 лютого 2022 року.

Таким чином, переселенці, які не мають жодних інших доходів, крім державної та благодійної допомоги чи пенсії, зможуть до кінця війни та ще місяць після неї не платити за своїми споживчими кредитами. При цьому їм не нараховуватимуть жодних штрафних санкцій.

Законопроєкт №9052 передбачає зміни до пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України щодо особливостей нарахування відсотків за споживчими кредитами під час воєнного стану.

Дія законопроєктів поширюється на всі споживчі кредити, крім

  • вже реструктуризованих чи погашених,
  • взятих з метою придбання житла чи автомобіля,
  • які мають низьку річну відсоткову ставку.
КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …

КИЕВЩИНА
Виплати для переселенців: для кого продовжуються, а кому припиняться?

З 1 березня 2024 року чисельна кількість переселенців буде позбавлена фінансової підтримки від держави. Ця тема викликала значний резонанс в українському суспільстві. Хто й далі отримуватиме виплати для ВПО? А хто буде позбавлений такої допомоги? Та чому Кабмін взагалі ухвалив рішення про скорочення фінансової допомоги переселенцям? Ще з 2023 року …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Канада, Німеччина, Румунія: як обрати країну для евакуації у 2024 році: рейтинг. Частина 2

Яку країну обрати майже через два роки великої війни? Умови у різних державах постійно змінюються, тож варто придивитися до можливостей. Редакція Евакуація.City вивчила офіційні документи та поговорила з волонтерами, а також українцями, які живуть в різних державах і склала рейтинг країн для евакуації. У ньому розповідаємо про дорогу, грошову допомогу, роботу, документи, ціни, …