Для переселенців змінили умови погашення споживчих кредитів

НОВОСТИ ВОСТОКА

Верховна Рада України ухвалила закон про запровадження обов’язкової реструктуризації споживчих кредитів для ВПО та осіб, які проживають у зоні бойових дій.

Верховна Рада підтримала законопроєкти, які передбачають полегшення умов погашення окремих видів споживчих кредитів. Про це повідомив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, передає Час Пік.

За законопроєкти №9051 та №9052 загалом проголосувало 264 та 256 народних депутатів.

Законопроєкт №9051 пропонує на період військового стану та протягом 30 днів після нього передбачити обов’язкову реструктуризацію споживчих кредитів для громадян, які перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи, які постійно проживають або виїхали з території, на якій ведуться (велися) бойові дії, або ТОТ і які не мають простроченої заборгованості станом на 23 лютого 2022 року.

Таким чином, переселенці, які не мають жодних інших доходів, крім державної та благодійної допомоги чи пенсії, зможуть до кінця війни та ще місяць після неї не платити за своїми споживчими кредитами. При цьому їм не нараховуватимуть жодних штрафних санкцій.

Законопроєкт №9052 передбачає зміни до пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України щодо особливостей нарахування відсотків за споживчими кредитами під час воєнного стану.

Дія законопроєктів поширюється на всі споживчі кредити, крім

  • вже реструктуризованих чи погашених,
  • взятих з метою придбання житла чи автомобіля,
  • які мають низьку річну відсоткову ставку.
КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …