Де на Київщині відкриють модульні містечка та хто має право туди заселятися

КИЕВЩИНА

Київська військова адміністрація відповіла на найпоширеніші питання. Подробиці читайте в Інформатор Гроші.

Найближчим часом планують відкрити модульні містечка у смт. Гостомель, смт. Макарів, селі Кухарі Вишгородського району. Також розглядаються для встановлення модулів в селищах Димер, Велика Димерка та в селі Дмитрівка Бучанського району. Про це йдеться у повідомленні військової адміністрації у телеграм.

ЩО ТАКЕ «МОДУЛЬНЕ МІСТЕЧКО» 

Це тимчасове житло, де є кімнати для проживання, гігієни (туалет/душ), харчування (кухня та їдальня). Будиночки забезпечені  освітленням, системою обігріву, водопостачанням, а також необхідними меблями та обладнанням.

ДЕ ВОНИ РОЗТАШОВАНІ

Модульні містечка вже встановлені в:

  • Бородянці на центральному стадіоні. Містечко складається з 88 кімнат з можливістю розміщення 88 сімей (з розрахунком 4 людини на одну кімнату). Наразі заселення майже завершено.
  • Бучі на території паркінгу ТЦ «Варшавський» і території школи №3. По 88 модулів на кожній локації. Наразі заселення продовжується.

ЯК ЗАСЕЛИТИСЯ

За інформацією Київської ОВА, порядок заселення визначає місцева влада. Наприклад, у Бучі першочергове право на тимчасове проживання мають:

  • багатодітні сім’ї;
  • сім’ї з неповнолітніми дітьми;
  • люди з інвалідністю I та II групи;
  • учасники бойових дій;
  • люди з інвалідністю внаслідок війни, особи, зазначені частиною першою статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

«В будь-якому випадку, мешканці, які втратили житло та потребують тимчасового розміщення, мають звертатись до виконавчого комітету міської, селищної, сільської ради (жителям Гостомельської територіальної громади – до Гостомельської селищної військової адміністрації)», — йдеться у повідомленні.

Прочитати про те, що модульне містечко в Бучі будує компанія білорусів, можна за посиланням

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …

КИЕВЩИНА
Виплати для переселенців: для кого продовжуються, а кому припиняться?

З 1 березня 2024 року чисельна кількість переселенців буде позбавлена фінансової підтримки від держави. Ця тема викликала значний резонанс в українському суспільстві. Хто й далі отримуватиме виплати для ВПО? А хто буде позбавлений такої допомоги? Та чому Кабмін взагалі ухвалив рішення про скорочення фінансової допомоги переселенцям? Ще з 2023 року …