Де на Київщині відкриють модульні містечка та хто має право туди заселятися

КИЕВЩИНА

Київська військова адміністрація відповіла на найпоширеніші питання. Подробиці читайте в Інформатор Гроші.

Найближчим часом планують відкрити модульні містечка у смт. Гостомель, смт. Макарів, селі Кухарі Вишгородського району. Також розглядаються для встановлення модулів в селищах Димер, Велика Димерка та в селі Дмитрівка Бучанського району. Про це йдеться у повідомленні військової адміністрації у телеграм.

ЩО ТАКЕ «МОДУЛЬНЕ МІСТЕЧКО» 

Це тимчасове житло, де є кімнати для проживання, гігієни (туалет/душ), харчування (кухня та їдальня). Будиночки забезпечені  освітленням, системою обігріву, водопостачанням, а також необхідними меблями та обладнанням.

ДЕ ВОНИ РОЗТАШОВАНІ

Модульні містечка вже встановлені в:

  • Бородянці на центральному стадіоні. Містечко складається з 88 кімнат з можливістю розміщення 88 сімей (з розрахунком 4 людини на одну кімнату). Наразі заселення майже завершено.
  • Бучі на території паркінгу ТЦ «Варшавський» і території школи №3. По 88 модулів на кожній локації. Наразі заселення продовжується.

ЯК ЗАСЕЛИТИСЯ

За інформацією Київської ОВА, порядок заселення визначає місцева влада. Наприклад, у Бучі першочергове право на тимчасове проживання мають:

  • багатодітні сім’ї;
  • сім’ї з неповнолітніми дітьми;
  • люди з інвалідністю I та II групи;
  • учасники бойових дій;
  • люди з інвалідністю внаслідок війни, особи, зазначені частиною першою статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

«В будь-якому випадку, мешканці, які втратили житло та потребують тимчасового розміщення, мають звертатись до виконавчого комітету міської, селищної, сільської ради (жителям Гостомельської територіальної громади – до Гостомельської селищної військової адміністрації)», — йдеться у повідомленні.

Прочитати про те, що модульне містечко в Бучі будує компанія білорусів, можна за посиланням

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …