Чи мають право ФОП на отримання адресної допомоги та за яких умов?

Документы

Зовсім нещодавно на сторінці Юридичного порадника ми розповідали про міфи щодо виплати адресної допомоги переселенцям. Сьогодні ж поговоримо про те, чи мають право ФОП на отримання адресної допомоги та за яких умов?

⁉ Запитання:
Я є внутрішньо переміщеною особою, зареєстрований як фізична особа-підприємець. Хотів запитати, чи можу я розраховувати на отримання адресної допомоги? Якщо так, то за яких умов?

✅ Відповідь:
Переселенці, які є підприємцями, можуть претендувати на отримання адресної допомоги відповідно до Постанови Кабміну від 01.10.2014 № 505 у разі, якщо вони відповідають деяким вимогам:
🔹 офіційно перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи (мають діючу довідку про взяття на облік ВПО);
🔹 перемістилися з населених пунктів, які входять до переліку, затвердженого розпорядженням Кабміну від 07.11.2014 року № 1085-р, АБО є особами з інвалідністю, дітьми осіб з інвалідністю, дітьми з інвалідністю, особами, що здійснюють за ними догляд, які не мають можливості повернутися до попереднього місця проживання, в тому числі через потребу у тривалій вторинній (спеціалізованій) медичній допомозі або третинній (високоспеціалізованій) медичній допомозі з цілодобовим спостереженням або у зв’язку з загрозою насильства чи психологічною травмою;
🔹 офіційно зареєстровані в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та перебувають на обліку як фізичні особи-підприємці у податковій службі за місцем фактичного проживання;
🔹 не мають разом з іншими членами родини власності житлового приміщення/частини житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, АР Крим і м. Севастополі, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану;
🔹 не мають разом з іншими членами сім’ї на депозитному банківському рахунку (рахунках) коштів у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (з 1 липня 2020 — 54 925 грн).

Разом з тим порядок призначення адресної допомоги таким особам є стандартним. Для отримання допомоги необхідно відкрити соціальний рахунок в АТ «Ощадбанк» та звернутися до органу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання. При цьому серед документів додатково потрібно буде надати копію довідки (витягу) про реєстрацію ФОП, а в окремих випадках також копії квитанцій про сплату ЄСВ за період отримання такої допомоги.

Так чи інакше, розмір допомоги для ФОП, які не є пенсіонерами, дітьми чи особами з інвалідністю, становитиме 442 грн на місяць.

Джерело

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як переселенцям подати заяву на отримання пільгової іпотеки через портал Дія

Переселенці можуть подати заяву на пільгову іпотеку онлайн через Дію. Держава пропонує кредити на житло під 3% річних з мінімальним внеском лише 6%. Як оформити заявку в декілька кліків, які документи потрібні, та як працює система відбору учасників програми – дивіться в інфографіці.

УКРАИНА
ЦВК та політтехнологи працюють над новим Законом «Про вибори», який дозволить переселенцям та українцям за кордоном повноправно брати участь у виборах

На тлі міжнародних переговорів за участі США, України та Росії питання виборів знову виходить на перший план. Про це також неодноразово повідомляли експерти Центральна виборча комісія України готує механізм, який дозволить мільйонам українців, які живуть за кордоном, взяти участь у парламентських і президентських виборах, зауважив її очільник Олег Діденко під …

КИЕВЩИНА
Реєстр збитків для України розпочав прийом заяв про смерть близьких членів сім’ї

Від сьогодні, члени сімей, які втратили близького члена сім’ї внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, можуть подати заяву в категорії А2.1 до Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України (Реєстр). Ця категорія заяв стосується відшкодування шкоди за душевний біль та страждання, спричинені втратою близького члена сім’ї. Відкриття процесу подання …

Глушитель на АК