Через пів року після звернення до Обласної дитячої лікарні Кропивницького – дитина з не виразковим колітом померла

УКРАИНА

Джерело Коло України

До нас вийшли і сказали, що Олечка померла…

Пів року дитину лікували  в Областній дитячій лікарні Кропивницького . Те, що відбувалося батьки згадують з жахом:  ставилися різні діагнози, призначалося відповідне лікування… в результаті якого дитини не стало.
Першим діагнозом був поліп прямої кишки. Який не підтвердився після двох ректороманоскопій та колоноскопії.
Лікар призначив лікування: сульфасалазин, амінокапронова кислота, свічки с метилурацилом, смекта, креон.

Дитину виписали додому.
Через 10 днів у Олі після початку прийому ліків підвищилась температура тіла до 37,2, далі – гірше: висип на тілі, температура піднялася до 39.

Швидка. Знову стаціонар лікарні… висип, температура, безсоння, відчуття тривоги. Лікар на явні прояви алергічної реакції не звернув увагу, а на питання батьків чи можливо це від сульфасалазину, тільки відмахнулася і направила на дообстеження і лікування в ОХМАТДИТ у Київ.
При виписці визначений діагноз: неспецифічний виразковий коліт. Хвороба Крона? Супутній: Дисфункція жовчовивідних шляхів. Первинна лактозна недостатність. Функціональні запори. Гіперпролактинемія. Остеопороз.

Як бачимо, діагнози були, деякі незнайомі й жахаючі, АЛЕ жоден з них не ніс загрозу життю Олі! І при правильному лікуванні дитина могла жити та жити!

Лікарі Охматдиту підтвердили діагноз( неспецефічний не виразковий коліт), але звернули увагу на синці, які вже були по всьому тілу дитини! На запитання батьків чи може на стан Олі негативно впливати даний препарат – відповіли заперечно, але зменшили дозу сульфасалазину з 3-х до 2-х пігулок.

У Областній дитячій лікарні третю пігулку повернули після ряду аналізів, консультацій гематолога (!) та встановлення нового діагнозу – тромботоцитопенія, лейкопенія (про які, до речі, батькам чомусь не повідомили).
Що важливо в цій ситуації, одні із побічних реакцій препарату сульфасалазин – агранулоцитоз, лейкопенія, тромбоцитопенія, гемолітична анемія!!!  Невже лікарі не знали цього? Чи не можна було припинити прийом  препарату в даному випадку чи замінити на інший? Чому батькам не запропонували варіанти? Питань багато.

Стан погіршувався, тепер червоно-чорні гематоми були не лише на тілі, обличчі, а й у роті, розпухла щока, залилося кров’ю око. Медперсонал батьків майже ігнорує, не відповідаючи на важливі питання!
Далі – страшне: реанімація, крововилив у мозок, кома, вливання пів відра ліків (за словами реаніматолога), яке нічого не змінило.
Діагноз: Аутоімунна тромботоцитопенічна пурпура тяжкого ступеня, мокра форма, ускладнена внутрішньочерепним крововиливом в ліву гемісферу, дислокаційний синдром, множинні  крововиливи шкіри верхніх і нижніх кінцівок, параобітальна гематома лівого ока, крововиливи в сітківку обох очей, субкон’юктивальні кровили,кома 4 ступеню. Апластична анемія. На момент видачі довідки життєві функції підтримуються апаратним штучним диханням та медикаментозною підтримкою.

Редакція “Коло України” зв’язалася з представниками ГО “Народне Коло” де опублікована інформація про смерть дитини в Дитячій областній лікарні Кропивницького, і з’ясувала деякі подробиці ,батьки звернулися до організації за допомогою у зв’язку з тим що до цих пір не отримали відповіді на поставлені питання, кримінальна справа порушена але на сьогоднішній час слідство стоїть на місці … редакція разом з ГО “Народне Коло”буде моніторити і інформувати про ситуацію що склалася ,та хід слідства ..
Подробиці згодом..
редакція висловлює щирі співчуття родині трагично загиблої дівчинки.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …