Site icon Переселенцы

Безкоштовні шаблони юридичних документів для ВПО та постраждалих осіб від воєнних дій

«Добрий день, Ви можете допомогти скласти скаргу на бездіяльність служби у справах дітей?» — почала ця переселенка розмову зразу з конкретної вимоги.

«Ми надаємо усні безкоштовні консультації, але можемо у телефонному режимі пояснити, що треба писати. Розкажіть ситуацію… Пошукайте аркуш та ручку, спробую продиктувати Вам текст.» —  я, як юрист, почала готуватись до тривалої усної консультації.

«Так, взяла ручку, що писати?» — жінка не втрачала надію швидко вирішити питання.

«У шапці документа треба напи…» — я тільки почала цей диктант, а жінка мене обірвала на півслові.

«Що таке «шапка документа»? Ви знущаєтесь? Мені 67 років, я не знаю оці всі ваші ..слова», — відчувалась, що переселенка вже образилась та втратила віру в те, що зрозуміє консультацію.

Ось так, в ході консультації у нашій команді виникло розуміння, що треба створити сайт, який б містив безкоштовні шаблони юридичних документів для переселенців та для постраждалих осіб від воєнних дій.

Треба погодитись, що коли ти убігаєш від війни із одним пакунком речей, не завжди є оптимальним для тебе рішення пошук  платного юриста чи адвоката.

Звісно, зараз багато правозахисних організацій, юристи яких надають безкоштовно первинну та вторинну допомогу переселенцям та постраждалим особам від війни, навіть супроводжують та представляють інтереси в судах.

Але давайте казати чесно, не завжди такі організації є у невеликих населених пунктах.

А по телефону особливо і не консультуєшся. А тим паче скаргу не складеш.

І, на жаль, не завжди фахівці мають час прийняти усіх, бо загрожені роботою, тому потрапити на прийом до безкоштовного юриста чи адвоката не так просто. Треба  чекати, але ж питання не чекає на вирішення.

Наша організація ГО «Ти потрібен Україні» (www.uny.org.ua) знайшла один із способів вирішення такої проблеми в рамках проєкту «Сильніші разом».

Наші юристи складають шаблони юридичних документів та розміщають їх безкоштовно на сайті  https://www.stronger2gether.org.ua/help/

Тут Ви зможете знайти:

 • Запити на отримання публічної інформації в податкову та виконавчу служби

• Заяви до банківських установ щодо кредитних відносин

• Заяви про отримання втрачених/пошкоджених документів (їх дублікатів)

• Заяви у сфері освіти

• Заяви до держпраці

• Заяви у сфері опіки та піклування

• Заяви до кіберполіції

• Заяви та позови до суду (народження дитини; укладення шлюбу; встановлення факту смерті; виплата аліментів дружині, що втратила працездатність; відновлення матеріалів втраченого судового провадження; поновлення строку на подання апеляційної скарги)

• Скарги на дії посадових чи службових осіб

та інші документи.

Усі документи створені у 2023 році відповідно до діючого законодавства України.

Вам треба ЛИШЕ:

  1. скачати у ворді,
  2. вписати Ваші персональні дані,
  3. вписати назву органу, куди Ви подаєте документ,
  4. можливо деякі обставини справи,
  5. потім подати підготовлений документ у відповідну інстанцію.

Це зможе допомогти зекономити Ваш час та кошти на юристів, а також енергію на пошуки у інтернеті шаблонів.

Сподіваємось, що наша праця стане Вам у нагоді!

Сайт та частина шаблонів створені в рамках проєкту “Сильніші разом” ГО “Ти потрібен Україні” за фінансової підтримки БО ” БФ «Центр громадських ініціатив»”, проєкт “Закарпаття. Спільно: посилення потенціалу ОГС для відповіді на гуманітарну кризу”.

Команда ГО «Ти потрібен Україні».

Exit mobile version