Прокладка ВОЛЗ по опорах є найбільш простим способом організації оптичної мережі, проте необхідно розуміти, що будь-який, навіть найпростіший спосіб монтажу, вимагає дотримання певних правил.
Підвішування оптичного кабелю на опорах використовується в основному в тих випадках, коли прокладка під землею, або в каналізації не є оптимальним рішенням. Найчастіше оптичний кабель закріплюють на опорах, які використовуються для підвісу ЛЕП, або для мереж ж/д транспорту.
Прокладка ВОЛЗ по опорах має досить багато переваг, якщо порівнювати з іншими способами монтажу:
Слід зазначити, що зростання цін на землю неминуче тягне за собою подорожчання проекту в багатьох аспектах.
Незважаючи на всі очевидні плюси повітряної прокладки ВОЛЗ, потрібно відзначити і деякі недоліки такого способу: додаткові узгодження, витрати на оренду транспортних мереж для кріплення ВОЛЗ, залежність від погодних умов, висока схильність до зовнішніх впливів, і як наслідок — значне скорочення терміну служби. Також потрібно врахувати трудомісткість розрахунків зовнішніх навантажень на мережу в різних умовах експлуатації.
Існує кілька видів зовнішнього монтажу ВОЛЗ, але основними є прокладка по стовпах, або по будівлям. Найголовніше при цьому — правильно розрахувати навантаження. Перед монтажем потрібно ознайомитися з паспортом оптичного кабелю, де повинні бути вказані гранична міцність троса на розрив і максимальне розтяжне зусилля. Також варто врахувати зовнішні фактори, дощ, вітер, намерзання льоду. Це також призводить до збільшення навантаження на кабель. Для закріплення оптичного кабелю обох сторін використовуються спеціальні вузли кріплення.
Досить часто при підвісці ВОЛЗ використовують кріплення кабелю до сталевого троса, він в свою чергу натягується між опорами на консолях. Таким чином, використовується або спеціальний кабель із зовнішнім силовим елементом — тросом, або самонесучий кабель з тросом всередині. Іноді використовується звичайний кабель для зовнішньої прокладки, який підвішується на окремо закріплений трос.
Для підвіски оптоволокна з вбудованим несучим тросом застосовується електромережева арматура і підтримуючі затискачі. Для кріплення самонесучого оптоволокна використовуються спіральні затискачі.
Для забезпечення стійкості до різних видів навантаження при підвісі оптичного волокна використовуються арамідні нитки. Вони створені на основі високоміцного вуглецевого волокна, який використовується зокрема для виготовлення бронежилетів. Тому для кріплення оптики на опорах найчастіше використовується спіральна натяжна і підтримуюча арматура. Вона стабілізує надмірні зусилля здавлювання при одночасно високих значеннях забезпечується міцності кріплення в частині стійкості до розтягуючих навантажень.
Як вже говорилося раніше, розрахунок несучого тросу включає в себе розрахунок фактичної сили натягу в умовах експлуатації і розрахунок витрачається довжини троса. Основні характеристики троса, такі як гранична міцність на розрив і питома вага, вказуються в технічній документації виробника. При розрахунках, пов’язаних з натягом троса, потрібно не забувати враховувати всі складові навантаження, що впливають на його розтяг, тобто вважати його повну вагове навантаження.
Вибрати оптичний кабель, підтримуючі затискачі та іншу кабельну арматуру можна на сайті Setevoe.com.ua