Акумулятор на електровелосипед: особливості вибору та принцип роботи пристрою

Акумулятор для велосипеда – спеціальний пристрій, що забезпечує накопичення та подальшу віддачу постійного електричного струму споживачеві (на двигун та інші компоненти вело транспорту). Реалізувати процес вдається за рахунок застосування оборотних електрохімічних реакцій окисно-відновного характеру. Сучасний акумулятор на електровелосипед має продуману до дрібниць конструкцію. Для збільшення показників ємності та продуктивності часто використовуються з’єднання елементів у послідовні або паралельні ланцюги.

Характеристика та призначення батареї для велосипеда

Акумулятор на електровелосипед - функціональні характеристики

Акумулятор – це мобільне компактне джерело електроенергії, у якого напруга в клемах залежить від виду батареї. Використовують такі пристрої не тільки для електровелосипедів, вантажних, легкових і спеціальних машин. Застосовують у тягових установках, для забезпечення промислового обладнання. Вибирають якісні гелеві, автомобільні та літій іонні акумулятори у магазині https://voltmarket.ua/ від відомих виробників за вигідними цінами.

Акумуляторні джерела енергії забезпечують безліч циклів заряджання та розряджання, у тому числі і при екстремальних температурах.

Заряд батареї відбувається під час руху електровелосипеда. Рекуперація здійснюється за допомогою електродвигуна, що виступає в ролі генератора, виробляючи електроенергію при гальмуванні або русі накатом.

Система керування батареєю (BMS) стежить за рівнем напруги, захищаючи електроніку та сам акумулятор від перезаряду, перерозряду та короткого замикання.

Користувач зможе контролювати стан акумулятора з використанням датчиків, сигналізаторів, показання яких виводять на панель приладів або блок управління.

Додаткові функції:

  • захист від глибокого розряду – відключає електродвигун, коли рівень заряду акумулятора на електровелосипед падає до критичного значення, запобігаючи його пошкодженню;
  • балансування елементів – забезпечує рівномірний заряд усіх елементів акумулятора, збільшуючи термін його служби;
  • моніторинг температури – захищає пристрій від перегріву, що може призвести до його деградації.

Принцип роботи та особливості вибору Li-ion батарей

Функціонування літій-іонних акумуляторів засноване на використанні різниці напруги між металевими електродами, зануреними в електроліт. При зарядці іони літію переміщуються від анода до катода, накопичуючи енергію, при розряді – повертаються до анода, віддаючи енергію.

Лтій-іонні акумулятори - особливості функціонування

Завдяки цьому процесу пристрої можна багаторазово заряджати, у тому числі й відновлювати після повної розрядки, оскільки всі хімічні процеси є оборотними.

Основною характеристикою літій-іонних батарей є їх ємність, що вимірюється в ампер-годинах (Ач), яка вказує на кількість заряду, що повністю заряджена батарея може віддати при зниженні показника до найменшого (допустимого) значення.

При необхідності купити літій-іонну батарею та акумулятор на електровелосипед важливо враховувати декілька ключових параметрів – показник ємності, напруги та сумісність із моделлю пристрою. Додатково оцінюють максимальний розрядний струм та габарити виробу, особливо якщо йдеться про специфічні вимоги для різних типів транспорту. Важливо підбирати акумулятори з урахуванням рекомендацій заводу-виробника вашого електровелосипеда чи обладнання.

Для найкращого вибору батареї рекомендується здійснювати покупку у спеціалізованому магазині, такому як “Вольтмаркет”, який пропонує широкий асортимент продукції та професійні консультації, що гарантує відповідність пристрою всім необхідним стандартам та вимогам.

Автор: Куртов Сергій Володимирович (Voltmarket).