КИЕВСКИЕ НОВОСТИ

Центр політичних студій та аналітики провів круглий стіл “Внутрішньо переміщені особи – права громадян та обов’язки держави”. Під час нього було презентовано дослідження Центру “Забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб на локальному рівні”, яке проводилося у 6 областях (Запорізька, Харківська, Полтавська, Херсонська, Дніпропетровська, Львівська). Як стверджують експерти Центру, більшість переселенців не можуть отримати допомогу, через те, що не знають про свої права.

12472772_975204895860470_598642013244239278_n

Ольга Будник, виконавчий директор Центру політичних студій та аналітики розповіла про проблеми з якими зіштовхнулися експерти під час дослідження питання захисту прав ВПО: “Ми зіштовхнулися із тим, що близько 70% внутрішньо переміщених осіб не знають своїх прав. Але іще однією проблемою є те, що чиновники на місцях не одразу можуть пояснити на що можуть претендувати переселенці, а, отже, не можуть кваліфіковано допомогти їм”.

 

Однією із головних проблем стало те, що не ведеться чіткий облік внутрішньо переміщених осіб, не обліковуються їх потреби, відповідно не може бути напрацьований узгоджений план їх забезпечення. Так, за різними даними кількість ВПО в Україні сьогодні налічує від 1 до 2 мільйонів осіб. Така ситуація склалася у зв’язку із процедурними ускладненнями при реєстрації статусу переселенця та відсутністю єдиної бази ВПО.

“По факту виходить так, що більшість із внутрішньо переміщених осіб і досі мають проблеми із реєстрацією через велику кількість законодавчо неврегульованих моментів. Це, у свою чергу, не дає права претендувати на якусь соціальну допомогу від держави,” – стверджує Ольга Будник.

Одним із найскладніших питань є надання житла для ВПО. У 2014 році, щоб частково вирішити проблему переселенців у забезпеченні житлом, уряд прийняв постанову «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». Згідно цієї постанови, працююча особа отримує 442 гривень на місяць, а дитина та пенсіонери 884 гривні, але не більше 2400 гривень на сім’ю. Для цього уряд у бюджеті 2015 року заклав 3,36 мільярда гривень. Лідерство у зверненнях за таким видом державної допомоги складають міста-обласні центри: Харків – 57362, Дніпропетровськ – 26659, Запоріжжя – 11336, Полтава – 6379.

Круглый стол ЦПСА

“Ми готові відстоювати права людей, які лишилися без дому, пліч-о-пліч із громадськістю, але часто на місцях ми бачимо спротив чиновників, який, на жаль, не в наших силах подолати. Необхідно більш чітко прописати усі норми в законах, що стосуються переселенців аби ніхто не міг на свій лад їх інтерпретувати,” – підкреслила Керівник відділу з питань дотримання прав ВПО секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Наталія Тімоніна.

Також під час круглого столу представники Центру політичних студій та аналітики презентували ряд пропозицій по вдосконаленню законодавства стосовно переселенців.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …