КИЕВСКИЕ НОВОСТИ

Центр політичних студій та аналітики провів круглий стіл “Внутрішньо переміщені особи – права громадян та обов’язки держави”. Під час нього було презентовано дослідження Центру “Забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб на локальному рівні”, яке проводилося у 6 областях (Запорізька, Харківська, Полтавська, Херсонська, Дніпропетровська, Львівська). Як стверджують експерти Центру, більшість переселенців не можуть отримати допомогу, через те, що не знають про свої права.

12472772_975204895860470_598642013244239278_n

Ольга Будник, виконавчий директор Центру політичних студій та аналітики розповіла про проблеми з якими зіштовхнулися експерти під час дослідження питання захисту прав ВПО: “Ми зіштовхнулися із тим, що близько 70% внутрішньо переміщених осіб не знають своїх прав. Але іще однією проблемою є те, що чиновники на місцях не одразу можуть пояснити на що можуть претендувати переселенці, а, отже, не можуть кваліфіковано допомогти їм”.

 

Однією із головних проблем стало те, що не ведеться чіткий облік внутрішньо переміщених осіб, не обліковуються їх потреби, відповідно не може бути напрацьований узгоджений план їх забезпечення. Так, за різними даними кількість ВПО в Україні сьогодні налічує від 1 до 2 мільйонів осіб. Така ситуація склалася у зв’язку із процедурними ускладненнями при реєстрації статусу переселенця та відсутністю єдиної бази ВПО.

“По факту виходить так, що більшість із внутрішньо переміщених осіб і досі мають проблеми із реєстрацією через велику кількість законодавчо неврегульованих моментів. Це, у свою чергу, не дає права претендувати на якусь соціальну допомогу від держави,” – стверджує Ольга Будник.

Одним із найскладніших питань є надання житла для ВПО. У 2014 році, щоб частково вирішити проблему переселенців у забезпеченні житлом, уряд прийняв постанову «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». Згідно цієї постанови, працююча особа отримує 442 гривень на місяць, а дитина та пенсіонери 884 гривні, але не більше 2400 гривень на сім’ю. Для цього уряд у бюджеті 2015 року заклав 3,36 мільярда гривень. Лідерство у зверненнях за таким видом державної допомоги складають міста-обласні центри: Харків – 57362, Дніпропетровськ – 26659, Запоріжжя – 11336, Полтава – 6379.

Круглый стол ЦПСА

“Ми готові відстоювати права людей, які лишилися без дому, пліч-о-пліч із громадськістю, але часто на місцях ми бачимо спротив чиновників, який, на жаль, не в наших силах подолати. Необхідно більш чітко прописати усі норми в законах, що стосуються переселенців аби ніхто не міг на свій лад їх інтерпретувати,” – підкреслила Керівник відділу з питань дотримання прав ВПО секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Наталія Тімоніна.

Також під час круглого столу представники Центру політичних студій та аналітики презентували ряд пропозицій по вдосконаленню законодавства стосовно переселенців.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Президент поручил министру финансов Сергею Марченко и вице-премьер-министру по восстановлению Алексею Кулеби создать программу поддержки внутренних переселенцев.

В Украине около 5 млн ВПЛ, не имеющих жилья.Президент Украины Владимир Зеленский поручил министру финансов Сергею Марченко и вице-премьер-министру по восстановлению Алексею Кулеби создать программу поддержки внутренних переселенцев. Она должна быть готова в течение двух недель. Об этом глава государства сообщил в вечернем обращении. Зеленский также встретился с приехавшей в …

КИЕВЩИНА
Как выбирать размеры матрасов?

Выбор правильного размера матраса — основа для создания комфортного и здорового сна. Матрас должен соответствовать не только кровати, но и вашим индивидуальным потребностям, чтобы обеспечить идеальную поддержку тела и максимальный комфорт. Если вы решили приобрести матрас 160 на 200, важно заранее изучить ключевые параметры, чтобы избежать распространённых ошибок и выбрать …

КИЕВЩИНА
Европейские страны предоставляют бесплатное лечение пострадавшим от войны украинцам: как получить помощь

Программа охватывает как гражданских, так и военных, среди которых около 739 детей с тяжелыми заболеваниями, и оказывает им специализированную помощь и реабилитацию Украинцы, которые понесли ущерб от войны, имеют возможность получить бесплатную медицинскую помощь в клиниках Европы и мира. С момента полномасштабного вторжения России еженедельно украинские больницы направляют украинцев на …

Глушитель на АК