5 міфів про отримання переселенцями пенсії

НОВОСТИ ВОСТОКА

Отримання переселенцями пенсії — питання не нове, проте не менш суперечливе, ніж виплата адресної допомоги. Сьогодні пропонуємо розібратися, що ж з того, що стосується пенсіонерів-ВПО, правда, а що вигадка.

1⃣ Переселенці можуть отримувати пенсію тільки через відділення АТ «Ощадбанк» — ✅ Правда, але частково
Наразі виплата (продовження виплати) пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, що призначені внутрішньо переміщеним особам, проводиться через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України».

⚠Разом з тим особи з інвалідністю I групи та особи, які, за висновком лікарсько-консультативної комісії, не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, можуть отримувати відповідні виплати шляхом доставки через АТ «Укрпошта».

2⃣ Якщо не пройти фізичну ідентифікацію в АТ «Ощадбанк» під час карантину, виплата пенсії буде припинена — ❌ Міф
Відповідно до Закону України № 530 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється зупинення публічним акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» видаткових операцій за поточним рахунком внутрішньо переміщеної особи за відсутності проходження фізичної ідентифікації.

3⃣ Виплату пенсії може бути припинено, якщо не знімати її понад 6 місяців підряд — ✅ Правда
Згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється в разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд. При цьому поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після особистого звернення пенсіонера з письмовою заявою до органів Пенсійного фонду.

4⃣ Пенсіонери-ВПО зобов’язані оформити електронне пенсійне посвідчення замість паперового для продовження виплати пенсії — ❌ Міф
Так, відповідно до Постанови Кабміну від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати пенсій таким особам проводиться емісія платіжних карток, які водночас є пенсійними посвідченнями, із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису.

Однак відсутність електронного пенсійного посвідчення (ЕПП) не вважається законною підставою для відмови у поновленні виплати пенсії. Якщо пенсіонер-переселенець має пенсійне посвідчення старого зразка (паперове) та не хоче оформляти ЕПП, він вправі відмовитися від його оформлення та відкрити звичайний пенсійний рахунок в АТ «Ощадбанк». Єдине, що у цьому випадку ідентифікацію необхідно буде проходити частіше — кожні три місяці з дня відкриття рахунка або з дня попередньої ідентифікації.

⚠Разом з тим у разі оформлення (призначення) пенсії вперше, а також у випадку втрати виданого раніше пенсійного посвідчення, пенсіонер-ВПО може претендувати лише на отримання посвідчення у формі ЕПП.

5⃣ Довідки про пільговий стаж, видані на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, не є підставою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах — ❌ Міф
Насправді, відповідно до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Якщо у трудовій книжці є коректні записи про пільговий стаж роботи до 2004 року, додаткові довідки подавати взагалі не треба.

Своєю чергою, згідно з п. 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабміну від 12.08.1993 № 637, у тих випадках, коли у трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або правонаступників.

При цьому неможливість органів Пенсійного фонду здійснити перевірку довідок про пільговий стаж, виданих на окупованій території, не може вважатися законною підставою для відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Таку відмову можна і треба оскаржувати в судовому порядку. При цьому як показує судова практика, суди, враховуючи «намібійські винятки», зобов’язують органи Пенсійного фонду прийняти «пільгові довідки», які видані на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, для призначення пенсії.

Матеріал публікується в межах проєкту за підтримки Міжнародний фонд «Відродження» і European Union in Ukraine та в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога».

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …