Пятница, 9 июня 2023   Подписка на обновления  RSS
1500 ВПО отримають нове житло у Краматорську та Сєвєродонецьку до 2025 року
23:42, 12 марта 2021

1500 ВПО отримають нове житло у Краматорську та Сєвєродонецьку до 2025 року


Відбулося перше засідання Наглядової ради в рамках реалізації проєкту «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на Сході України», який передбачає забезпечення житлом близько 1500 внутрішньо переміщених осіб до 2025 року.Даний проєкт реалізується Представництвом Міжнародної організації міграції в Україні (МОМ) за фінансуванням Уряду Німеччини через Банк розвитку KfW.

Реалізаторами проєкту з української сторони є також Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, міська рада м. Краматорська та міська рада м. Сєвєродонецька, з якими МОМ уклало Меморандум про співпрацю на початку вересня 2020 року.

В ході першого засідання учасники обговорили хід реалізації проекту в містах Краматорськ та Сєвєродонецьк та терміни будівництва житла. Так, початок виконання будівельних робіт у Сєвєродонецьку заплановано на вересень 2021 року, а у Краматорську на жовтень цього року.

Сторони також погодили комунікаційну стратегію проекту та пропозиції щодо створення додаткових робочих груп. Зокрема було ініційовано запуск Online платформи & AppChat на базі проталу «ДіЯ» та інтернет-платформи, які стануть офіційним джерелом інформації про проєкт та забезпечать інтерактивне спілкування з громадськістю щодо етапів реалізації будівництва.

Крім того, узгоджено питання створення організаційних структур в містах Краматорськ та Сєвєродонецьк.Варто зазначити, що проєкт «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на Сході України» передбачає залучення фінансової допомоги у розмірі 22,1 млн євро для будівництва 500 квартир та придбання 60 квартир на вторинному ринку в містах Краматорськ та Сєвєродонецьк.

Таке житло планується надавати ВПО в оренду за помірну орендну плату з подальшим правом викупу.

Нагадаємо, у червні 2020 Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен та Віце-прем’єр-міністр України Олексій Резніков підписали відповідну Угоду про фінансове співробітництво з урядом Німеччини щодо реалізації проєкту «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на Сході України», а 8 грудня 2020 року Мінреінтеграції видало Наказ № 157 про затвердження складу Наглядової ради та положення про неї.До складу Наглядової ради входять два заступники Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислав Замлинський та Вячеслав Шаповалов, голова Представництва Міжнародної організації міграції в Україні Ан Нгуєн та координатор житлових програм Конрад Клоос і спеціаліст з юридичних питань Олена Луканюк, а також керівник проєкту від Кредитної установи для відбудови (KfW) Крістоф Ізенман, голова ВЦА міста Сєвєродонецьк та міський голова Краматорська.Для детальнішого ознайомлення перейдіть за посиланням: https://drive.google.com/…/1m79OFArClg4NkTFEzjm…/view… https://mtot.gov.ua/…/1500-vpo-otrimajut-nove-jitlo-u…

Об авторе: Олег


© 2023 Переселенцы

Наша Соломенка Новости Краматорска