1500 ВПО отримають нове житло у Краматорську та Сєвєродонецьку до 2025 року

ЛУГАНЩИНА

Відбулося перше засідання Наглядової ради в рамках реалізації проєкту «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на Сході України», який передбачає забезпечення житлом близько 1500 внутрішньо переміщених осіб до 2025 року.Даний проєкт реалізується Представництвом Міжнародної організації міграції в Україні (МОМ) за фінансуванням Уряду Німеччини через Банк розвитку KfW.

Реалізаторами проєкту з української сторони є також Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, міська рада м. Краматорська та міська рада м. Сєвєродонецька, з якими МОМ уклало Меморандум про співпрацю на початку вересня 2020 року.

В ході першого засідання учасники обговорили хід реалізації проекту в містах Краматорськ та Сєвєродонецьк та терміни будівництва житла. Так, початок виконання будівельних робіт у Сєвєродонецьку заплановано на вересень 2021 року, а у Краматорську на жовтень цього року.

Сторони також погодили комунікаційну стратегію проекту та пропозиції щодо створення додаткових робочих груп. Зокрема було ініційовано запуск Online платформи & AppChat на базі проталу «ДіЯ» та інтернет-платформи, які стануть офіційним джерелом інформації про проєкт та забезпечать інтерактивне спілкування з громадськістю щодо етапів реалізації будівництва.

Крім того, узгоджено питання створення організаційних структур в містах Краматорськ та Сєвєродонецьк.Варто зазначити, що проєкт «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на Сході України» передбачає залучення фінансової допомоги у розмірі 22,1 млн євро для будівництва 500 квартир та придбання 60 квартир на вторинному ринку в містах Краматорськ та Сєвєродонецьк.

Таке житло планується надавати ВПО в оренду за помірну орендну плату з подальшим правом викупу.

Нагадаємо, у червні 2020 Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен та Віце-прем’єр-міністр України Олексій Резніков підписали відповідну Угоду про фінансове співробітництво з урядом Німеччини щодо реалізації проєкту «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на Сході України», а 8 грудня 2020 року Мінреінтеграції видало Наказ № 157 про затвердження складу Наглядової ради та положення про неї.До складу Наглядової ради входять два заступники Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислав Замлинський та Вячеслав Шаповалов, голова Представництва Міжнародної організації міграції в Україні Ан Нгуєн та координатор житлових програм Конрад Клоос і спеціаліст з юридичних питань Олена Луканюк, а також керівник проєкту від Кредитної установи для відбудови (KfW) Крістоф Ізенман, голова ВЦА міста Сєвєродонецьк та міський голова Краматорська.Для детальнішого ознайомлення перейдіть за посиланням: https://drive.google.com/…/1m79OFArClg4NkTFEzjm…/view… https://mtot.gov.ua/…/1500-vpo-otrimajut-nove-jitlo-u…

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …