ua.vcom.biz
Новости Украины
Головна » КИЕВСКИЕ НОВОСТИ » З літа Росія відключає GPS станції на своїй території

.0)»>

© Aaron Parecki/flickr.com (CC BY ND 2.0)

Росія відключить GPS-станції розташовані на своїй території до літа, якщо станції системи ГЛОНАСС не будуть розміщені у США.

Про це заявив віце-прем’єр РФ Дмитро Рогозін на брифінгу в Москві. «Оскільки у нас в останні місяці не було жодного поступу аналогічного розміщення системи ГЛОНАСС, то часу для вирішення цього питання залишається до 31 травня. З 1 червня ми припиняємо роботу цих станцій на території Російської Федерації», — цитує ІТАР-ТАСС заяву Рогозіна.

Раніше повідомлялося про можливі GPS-санкції, які може ввести США. Тоді ж у пресі з’явилися повідомлення про те, що Росія зможе повністю перейти на власну систему супутникової навігації без особливих втрат, так як в 2012 році Росія поставила умову для імпортерів техніки, що використовує GPS: 25-відсоткове мито або встановлений на «борту» пристрою чіп ГЛОНАСС.

«Завдяки тому, що ці системи працюють паралельно і разом, відключення однієї з них не призведе до тотальних проблем для визначення місцезнаходження. Тобто, фактично, санкції в області GPS (як це було зроблено під час грузинського конфлікту) при впровадженні ГЛОНАСС, стали марними. — вважає генеральний директор Omnicomm. — Тому, що зараз все більше і більше пристроїв використовують обидві системи. І, таким чином, відключення GPS призведе до того, що GPS покаже себе менш надійною системою, ніж ГЛОНАСС».

Крім того, дослідження шведкою компанії Swepos довело, що ГЛОНАСС працює краще GPS в північних широтах. «Система ГЛОНАСС працює трохи краще в північних широтах, тому що її орбіти супутників розташовані вище, і ми бачимо їх краще, ніж супутники GPS», — заявив заступник голови підрозділу геодезичних досліджень Swepos Бо Йонссон.Інші записи з категорії "КИЕВСКИЕ НОВОСТИ":

Коментарів поки що немає... Залиште перший коментар!