ua.vcom.biz
Новости Украины
Головна » УКРАИНА » Українським водіям доведеться більше платити за авто

Вартість полісів ОСАЦВ в багатьох страхових компаніях в травні виросла на 20-30 % у порівнянні з аналогічним періодом минулого року . Про це повідомили учасники страхового ринку, пише «Капітал».

«Деякі компанії підвищили ціни ще в березні-квітні, але більшість початок підвищувати в травні», — говорить гендиректор асоціації «Страховий бізнес» Людмила Білошицька.

Причиною стало рішення координаційної ради Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) від 29 квітня, згідно з яким всі страховики, які з 1 червня будуть застосовувати мінімальні коефіцієнти до тарифів на поліси ОСАЦВ, а також давати клієнтам знижки більше 20 %, повинні будуть сплачувати до Фонду захисту потерпілих МТСБУ додаткові гарантійні внески. Відрахування будуть залежати від рівня цін на поліси ОСАЦВ, знижок, а також капіталізації самої компанії, і коливатися в межах 3-20 % від вартості поліса.

«Ми змушені були піти на такий крок у рамках боротьби з демпінгом на ринку «автоцивілки». Про це Бюро вже давно просили страховики, які не демпінгують і виконують свої зобов’язання перед клієнтами, інакше недобросовісні продавці збанкрутують і самі створять проблеми для інших», — відзначає гендиректор МТСБУ Наталія Гудима.

«Ми ще в минулому році пропонували ввести такі відрахування у фонд, щоб знизити рівень демпінгу на ринку. Але тільки в цьому році МТСБУ прийняв таке рішення», — підтвердив інформацію президент Української федерації страхування » Андрій Перетяжко. За його словами, із-за недосконалих законів на ринку ОСАЦВ склалася парадоксальна ситуація: рівень виплат щороку зростає, а вартість «автоцивілки», навпаки, знижується.

«Тільки на початку цього року із-за девальвації гривні та зростання кількості страхових подій збитковість ОСАЦВ зросте в середньому на третину — уточнює

За оцінками страховиків, у квітні-травні ціни на ОСЦПВ підвищили близько 50% продавців «автоцивілки», при тому, що тарифи на ОСАГО, які затверджує держава, залишаються на колишньому рівні.

«Тарифи страховики самостійно змінювати не можуть, але можуть застосовувати до ціни на поліси більш високі коефіцієнти, а також не давати клієнтам знижки вище 20 %», — пояснила начальник департаменту інформаційного забезпечення, аналізу та методології страхування МТСБУ Олена Мошаро.Інші записи з категорії "УКРАИНА":

Коментарів поки що немає... Залиште перший коментар!