Відчути себе переселенцем пропонують на інтерактивній інсталяції в Києві

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ

У Музеї історії міста Києва відкрили інтерактивну інсталяцію «Вмісти своє життя у валізу», яка пропонує жителям Києва зануритись у досвід 1,5 млн вимушених переселенців з Криму та Донбасу.

Ініціатива має на меті сприяти подоланню стереотипів та упереджень, що існують стосовно переселенців, а також поглибити взаєморозуміння між жителями різних регіонів України.

На презентації розповідали про сучасні проблеми переселенців.

– Досі щодня телефонує до 80 – 100 людей. З питаннями поселення чи виїзду, оформлення соціальних виплат,  каже Віолета Артемчук, координатор гарячої лінії «Донбас СОС». – Інсталяція називається «Вмісти своє життя в валізу», хоча ми розуміємо, що багато чого в валізу вмістити і вивезти не можна. За п’ять років пам’ятаю кілька випадків, що мене вразили. Один чоловік хотів вивезти 40 коробок з жуками, яких збирав 30 років. А одна бабуся дуже хотіла взяти з собою, до своїх дітей, 75 купорок – банок з консервацією. На жаль, це вивезти не вдалося.

Трагічною історією поділилася художниця Алевтина Кахідзе, мати якої залишилися на підконтрольній території. Але, щоб отримувати підтримку від держави, змушена була стати «пенсійною туристкою»  і регулярно приїжджати за пенсією в Україну. У січні цього року стало відомо, що вона померла на блокпосту. Все, що переповідала мати про своє життя, Алевтина описувала у своїх розповідях про героїню Клубніку Андреєвну.

– Мене часто питали, чому не заберу мати. Але ж вона не меблі, її не можна просто так взяти і перевезти, – поділилася художниця. – Її позицією було: я нічого поганого не зробила, чому я маю тікати. І я знаю, що там залишилося багато проукраїнських мешканців, які просто не хочуть чи не можуть покинути свої домівки.

Присутні розповідали і про упереджене ставлення до переселенців, з якими стикалися у житті.

– Сьогодні багато переселенців повертаються, бо не змогли адаптуватися, знайти роботу, платити за житло,  зауважила Олександра Дворецька, виконавчий директор Благодійного фонду «Восток-SOS».

ЩО ЯВЛЯЄ СОБОЮ ІНСТАЛЯЦІЯ
Детально продуманий простір з елементами квесту та 360*-відео змусить відвідувачів за кілька хвилин пережити раптовий від’їзд, пройти контрольно-пропускний пункт, знайти нове помешкання та почати #ЖиттяСпочатку.

Отже, спочатку відвідувачі (по три людини) потрапляють у звичайну кімнату з шафами, столом та диваном.

Вони отримують перелік речей, які мають взяти с собою. І повинні знайти їх в цій кімнаті за п’ять хвилин.

В наступному залі, одягнувши окуляри віртуальної реальності, можна подивитися, які випробування проходять переселенці вже в Україні – як потрапляють на контрольно-пропускний пункт, як оформлюють необхідні для соціальних виплат документи та в які умови гуртожитку потрапляють. Також охочих знайомлять з цифрами, фактами та міфами щодо вимушено переселених осіб та пропонують відповісти на питання щодо свого ставлення до переселенців.

Проект реалізується громадською організацією «Інтерньюз-Україна» за підтримки Чорноморського фонду регіонального співробітництва Німецького фонду Маршалла.


Коли: до 27 травня.
Де: Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.
Вхід вільний.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …

КИЕВЩИНА
Виплати для переселенців: для кого продовжуються, а кому припиняться?

З 1 березня 2024 року чисельна кількість переселенців буде позбавлена фінансової підтримки від держави. Ця тема викликала значний резонанс в українському суспільстві. Хто й далі отримуватиме виплати для ВПО? А хто буде позбавлений такої допомоги? Та чому Кабмін взагалі ухвалив рішення про скорочення фінансової допомоги переселенцям? Ще з 2023 року …