> Перший український наносупутник виведений на орбіту | Переселенцы
ua.vcom.biz
Новости Украины
Головна » ТОП СТАТЬИ » Перший український наносупутник виведений на орбіту

У ніч на 20 червня на навколоземну орбіту виведено створений в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» перший український наносупутник «PolyITAN-1», повідомляє прес-служба НТУУ «КПІ».

Наносупутники — це клас малих штучних супутників Землі, створення яких стало можливим завдяки розвитку мікромініатюризації і нанотехнологій. Зараз вони все частіше використовуються для різних космічних досліджень.

«В НТУУ «КПІ» розроблено наносупутник формату «Сubesat» (Кубсат) масою приблизно 1 кг і розмірами 10х10х10 див. Він складається з чотирьох модулів-підсистем: модуля енергозабезпечення, модуля радіолінії, модуля управління і модуля корисного навантаження. Створила супутник група молодих вчених і інженерів теплоенергетичного та радіотехнічного факультетів, факультету електроніки, а також Інституту телекомунікаційних систем НТУУ «КПІ» під керівництвом кандидата технічних наук Бориса Рассамакина. Всі модулі, розроблені при створенні цього апарату, можуть бути використані для цілої серії інших супутників», — йдеться в повідомленні.

За словами проректора НТУУ «КПІ» з наукової роботи академіка НАН України Михайла Ільченко, метою запуску супутника «PolyITAN-1» є відпрацювання технологічних режимів польоту; створення і дослідження сонячних датчиків для малих космічних апаратів; перевірка енергетики розроблених в університеті сонячних джерел живлення; адаптація до умов космосу і вдосконалення для майбутніх польотів цифрових каналів передачі інформації з супутника на Землю і команд керування ним; дослідження впливу космічного простору на роботу електронних підсистем супутника; дослідження функціонування систем GPS оригінальної конструкції.

Для відстеження польоту космічного апарату і проведення запланованих досліджень в університеті створено центр з необхідним випробувальним обладнанням. Результати, отримані в процесі польоту, молоді дослідники будуть використовувати в тому числі і при проектуванні нових конструкцій малих супутників, створення яких передбачено угодами, укладеними НТУУ «КПІ» з іншими університетами.

«Власне, цей запуск також здійснюється в рамках міжнародного співробітництва КПІ з університетами інших країн: після презентації інженерної моделі наносупутника в Інституті імені Калмана (Бельгія) київські політехніки були запрошені до участі в Міжнародному проекті QB50, в якому брали участь ще кілька десятків університетів», — підкреслили в прес-службі.

Тому, як зазначили в НТУУ «КПІ», 19 червня в космос стартували 33 супутника, створені вченими 17 країн світу, і серед них — платформа з пусковими контейнерами QuadPack, розробленими фірмою ISIS (р. Делфт, Нідерланди), в яких містилися університетські микроспутники. Наносупутник НТУУ «КПІ» «PolyITAN-1» був розміщений разом з супутниками з Аргентини, Бельгії, Бразилії, Данії, Ізраїлю, Сінгапуру і США.

Вивела в космос всі ці апарати ракета-носій «Дніпро» з пускової бази «Ясний» (Оренбурзька область, Росія) в 23 години 11 хвилин за місцевим часом. Через 16 хвилин після старту всі вони успішно відійшли від третьої сходинки і вийшли на задані орбіти.Інші записи з категорії "ТОП СТАТЬИ":

Коментарів поки що немає... Залиште перший коментар!