ua.vcom.biz
Новости Украины
Головна » КИЕВСКИЕ НОВОСТИ » «Кобра» прокусила залізобетонДіаметр отвору, пробитого струменем, 3-5 мм.

© Євгенія Шинковская/Ridus .ru

Прогрес, який не стоїть на місці, оточив нас величезною кількістю синтетики. Одяг з еластаном та меблі з шкірозамінника при пожежі отруюють повітря, нагріваючи його до спалахів. «Зворотна тяга» відносить пожежних тому і залишає опіки, незважаючи на захисний костюм. Люди в квартирах і зовсім гинуть. МНС вирішило цю проблему.

Цей вибух стався від загоряння одного літра бензину. В будь-якому гаражі зберігається двадцять літрів, а адже гаражні кооперативи досі стоять рядами вздовж багатоповерхівок. Частенько їх можна знайти і біля ринків. Група пожежних розкриває приміщення і заходить туди разом з киснем, а пального газу під стелею для вибуху тільки того і треба — це фізика. Від спалахнув вогню не захищає навіть бойовий костюм рятувальника. Але одна справа — гараж з машиною і запасний всесезонкой, а інше — квартира із щільними склопакетами і синтетикою, де люди в домашньому одязі. Пожежне ноу-хау на прізвисько «Кобра» вирішує проблему індустріального успіху тихо і зовні.

«Як стрімко падає температура», — з гордістю каже начальник відділу пожежогасіння Олександр Телят. МНС демонструє громадськості «нового звіра»: сімсот градусів всередині гаража за секунди опускаються до прийнятних шістдесяти. Тонкий струмінь води під тиском в триста атмосфер швидко пробиває металеву стінку і охолоджує повітря, майже на сто відсотків випаровуючись.

«Збиток від води, яку розливає стандартна машина, часто чи не більше, ніж від самої пожежі. Якщо б ми гасили звичайним стовбуром, я б тут без чобіт не стояв», — говорить начальник відділу пожежогасіння Олександр Телят. Біля пожежних навіть не накопичується калюжа.Олексій Крупенков, пожежний.

© Євгенія Шинковская/Ridus.ru

Олексій Крупенков несе «водяну гармату» до місця навчального експерименту. Він гасить пожежі вже десять років, а самому йому двадцять вісім: «Я взагалі-то на столяра вчився, але знайомий запропонував влаштуватися на хорошу роботу — і пішов. Навчання проходив, це не так довго. — А не страшно? — Не страшно». Олексій встиг два рази попрацювати з новинкою «Коброю»:

    — Квартира була виселена, вогонь пішов в перекриття. Плюс в тому, що воду з піною подали через проміжок між поверхами, а зазвичай потрібно все розкривати бензопилою, робити дірки, втрачати час… Можна дві стінки пробити відразу.
    — За стіною ж може бути людина. А якщо вода потрапить за нього?
    — Ми вибираємо правильний кут нахилу. Дим скупчується під стелею, а там не можуть перебувати люди.

Діаметр отвору, пробитого струменем, 3-5 мм.© Євгенія Шинковская/Ridus.ru

    Дірочка виходить діаметром 3-5 мм — це не виламали двері в передпокої.Тренажер «Двері».

© Євгенія Шинковская/Ridus.ruТренажер «Двері»

© Євгенія Шинковская/Ridus.ru

Стволи і рукави пожежних машин в народі називають «шлангами». Це помилка, але стовбур «Кобри» дійсно схожий на дачний шланг: гнучка синя блискавка довжиною сто метрів.

«Дуже часто спалахують горища. Завжди використовували стовбури максимум тридцять метрів і часто не могли дотягнутися, а тепер це легко», — розповідає Олександр Телят.

Олександр Телят, начальник відділу пожежогасіння. © Євгенія Шинковская/Ridus.ru

«Кобра» може пробити не тільки тонкий гараж, але і класичну зовнішню стіну товщиною в півметра. Це означає, що вона легко ліквідує пожежа в школі або житловому будинку.Напір води пробиває стіну.

© Євгенія Шинковская/Ridus.ru

У «Кобри», як у всіх, є свої недоліки. Втім, нічого незвичайного:

«Насос може забитися, потрапити сміття, сориночка якась… Його треба прочищати. Фільтри періодично міняти. При вступі на зміну все перевіряється», — говорить пожежник Михайло Рабою.

Машина «Кобри». © Євгенія Шинковская/Ridus.ru

Ще один мінус — відносна дорожнеча. На всю Москву така машина всього одна, а потрібно щонайменше одинадцять: за кількістю округів. Що говорити про Петербурзі та регіонах. В Європі «Кобра» широко використовується вже п’ять років, винахід належить шведам.Начинка «Кобри».

© Євгенія Шинковская/Ridus.ru

Існує бюджетна альтернатива масової закупівлі цих машин — використовувати переносні установки, здатні подавати таку ж потужну течію. Протягом року буде підбито перші підсумки по експлуатації «Кобри», потім керівництво структури зробить остаточний вибір.

Відстань від «Кобри» до місця пожежі. © Євгенія Шинковская/Ridus.ru

Пожежної техніки в арсеналі МНС зараз вистачає, є все: від пожежно-рятувальних мотоциклів до колінчастих підйомників. Але з «Коброю» краще.Пожежний рукав.

© Євгенія Шинковская/Ridus.ru

Ще фотографії:


© Євгенія Шинковская/Ridus.ru


© Євгенія Шинковская/Ridus.ru


© Євгенія Шинковская/Ridus.ru


© Євгенія Шинковская/Ridus.ru


© Євгенія Шинковская/Ridus.ru


© Євгенія Шинковская/Ridus.ru


© Євгенія Шинковская/Ridus.ru


© Євгенія Шинковская/Ridus.ru


© Євгенія Шинковская/Ridus.ru


© Євгенія Шинковская/Ridus.ru


© Євгенія Шинковская/Ridus.ru


© Євгенія Шинковская/Ridus.ru© Євгенія Шинковская/Ridus.ru


© Євгенія Шинковская/Ridus.ru


© Євгенія Шинковская/Ridus.ru


© Євгенія Шинковская/Ridus.ruІнші записи з категорії "КИЕВСКИЕ НОВОСТИ":

Коментарів поки що немає... Залиште перший коментар!