> Житель Слов'янська: «Жінки вже самі готові брати вила і прогнати «ДНР» з міста» | Переселенцы
ua.vcom.biz
Новости Украины
Головна » УКРАИНА » Житель Слов’янська: «Жінки вже самі готові брати вила і прогнати «ДНР» з міста»

Колись курортне і тихе містечко Слов’янськ сьогодні стало «гарячою точкою» України . За це місто військові ведуть запеклі бої, а мирне населення як може виживає без світла, води, газу і з порожніми прилавками магазинів. Сегодня.иа продовжує серію публікацій про те, як змінилися життя і долі простих людей за цей час.

Громадський активіст Євген Вега покинув свій рідний Слов’янськ на початку червня. Зараз він проходить лікування в Конотопі Сумської області. «Зі Слов’янська ми бігли разом з пораненим сином, кинувши все… У мене зараз навіть літнього взуття немає, а в кишені з усіх заощаджень всього 15 гривень, — каже пенсіонер. — 1 червня нашу вулицю обстріляли, а один із снарядів потрапив до сусідки у двір. Ми в цей час були з сином на городі. Чую сильний вибух і тут відчуваю, як кілька осколків пролетів над головою. Мені навіть здалося, що я волоссям ці осколки відчув. Обертаюся, а син поруч з колодязем весь в крові… Слава Богу, що він у цей момент нагнувся набрати води і його тільки поранило. Швидко забігли в будинок, обробили рану одеколоном і викликали швидку. Навіть не сподівалися, що лікарі приїдуть. Але медики справжні герої! Під обстрілами, під кулями, під дулами автоматів, але приїхали. Як зараз пам’ятаю — фельдшер Рябченко приїхав. Рекомендував синові госпіталізацію, але ми відмовилися. Куди госпіталізувати якщо місто бомблять і лікарня під обстрілом!».

Тієї ж ночі Євген Вега разом із сином Михайлом через п’ять блокпостів бігли зі Слов’янська. Кажуть, якщо б цього не зробили — їх би вже не було в живих. «Через півтора дня снаряд влучив прямо в наш будинок — пробив стіну і вибухнув! Уявляєте! Якщо б не поїхали — загинули б на місці! — важко зітхає Євген Вега. — До речі, коли ми бігли в місті були вже тільки чеченці. Ні росіян, ні українців, тільки чеченці! З місцевих в їх загонах уже майже нікого немає. Там тільки бойовики, які звикли воювати за гроші. Думаю, якщо б їм більше заплатили — вони б, напевно, і з задоволенням пішли воювати цим же зброєю з Росією».

А останнім часом, додає славянчанин, в місті почали з’являтися найманці з Тули. «Ці найманці хотіли розстріляти мого старшого сина Віктора тиждень тому прямо біля будинку. А знаєте за що? У нього просто не було з собою паспорта! Добре, що він був з дружиною і вона побігла, винесла паспорт і їх відпустили…».

Де зараз його старший син Євген Вега не знає. Після історії з паспортом його син Віктор з дружиною повинні були покинути Слов’янськ ще минулої п’ятниці. Однак досі від них немає ні однієї вісточки. «Він повинен був у п’ятницю виїхати на мопеді по путівцях і дістатися до Ізюму. Там він планував продати мопед і вже доїхати до Харкова. Але досі від нього ніяких відомостей немає. Я сподівався, що в неділю вийде на зв’язок, але ні дзвіночка. Зараз мене надія ще є… але я розумію, що щось сталося. У мене погане передчуття. Коли ми останній раз бачилися в Слов’янську — було відчуття, що ми в останній раз бачимося…», — важко зітхає батько трьох дітей.

В самому Слов’янську, продовжує Євген Вега, решту місцеві жителі доведені до відчаю. І вже готові йти проти «ДНР». «Води немає, газу немає, електрики немає, продуктів немає. Загалом, всі жінки вже готові брати вила і проганяти «ДНР» вилами. Проганяти цих чеченців з міста, адже вони стільки лиха натворили. Терпінню людей приходить кінець», — говорить славянчанин.

На всі розпитування про будинок Євген Вега важко зітхає. «Сумую я по дому? Я не можу сказати. Мені боляче від того, що відбувається в моєму місті. Мені шкода тих людей, які там залишилися в Слов’янську. Це все дуже важко», — коротко відповідає пенсіонер.Інші записи з категорії "УКРАИНА":

Коментарів поки що немає... Залиште перший коментар!