> Інвестиції в Україну: гроші прийдуть з Катару та ОАЕ | Переселенцы
ua.vcom.biz
Новости Украины
Головна » УКРАИНА » Інвестиції в Україну: гроші прийдуть з Катару та ОАЕ

Іноземні інвестори йдуть з України: за даними Держстату, в першому кварталі 2014-го потік інвестицій знизився на $6,2 млрд. Крупні зарубіжні компанії — кіпрські, німецькі, голландські, російські і австрійські — вкладають менше, ніж раніше (див. інфографіку). Тенденція експертів не дивує: за їх словами, інвестори згортають діяльність, адже не можуть планувати розвиток бізнесу на тлі неясною політобстановки і складних відносин з РФ. «Деякі іноземці продали б свій бізнес в Україні, але покупців не можуть знайти. Далеко не кожен ризикне вкладати гроші в країну, де фактично йдуть військові дії», — вважає президент Украналітцентра Олександр Охріменко. Втім, є країни, яких не лякає складна ситуація в Україні, і які готові заводити інвестиції в нашу економіку прямо зараз, коли вартість бізнесу стала набагато дешевше.

ПІДВИЩЕНА ГОТОВНІСТЬ. Багато компаній з іноземним капіталом, які активно розвивалися в Україні ще рік тому, зараз завмерли в очікуванні. «Сьогодні інвестори живуть в режимі очікування, і сподіваються, що після президентських виборів все налагодиться. Мовляв, пройде 3-4 місяці і можна буде знову інвестувати в Україну», — розповів нам менеджер великої інвесткомпанії, Андрій Клімов. Представник інвесткомпанії, Олена Гончаренко, роз’яснює: багато інвестори з Китаю, Європи, США та Ізраїлю зараз також чекають стабілізації ситуації: «Коли йдуть переговори, наприклад, з компаніями з ЄС, ті ж поляки говорять чітко: як тільки у вас все заспокоїться, ми готові створювати спільні підприємства і залучати інвестиції з Європи для українських бізнес-проектів».

Втім, як кажуть в Українському нацкомитете Міжнародної торгової палати, не всі країни бояться вкладати гроші в нашу складну економіку — так, інвестори з країн Перської затоки готові інвестувати в Україну хоч завтра. «В ці дні в Україні з візитом перебуває бізнес-делегація з Кувейту. Вони відвідають Львів, Хмельницький, Одесу, Кременчук, Дніпропетровськ, де познайомляться з місцевими компаніями, куди готові вкладати гроші прямо зараз», — відзначає віце-президент УНК МТП Ігор Гресь. Менеджер делегації з Кувейту, Ахмад Хиджи Ал-Хиджи, розповів нам, що за останні півроку їх представники компаній відвідали Україну вже шість разів: «Тут хороший потенціал для інвестицій, нас цікавлять всі регіони. Ми готові вкладати в різні галузі туризм, харчопром, машинобудування, будівництво».

За грубими експертними оцінками, інвестиції з країн Перської затоки в Україну можуть скласти $3-4 млрд. «Якщо в країну повернути вкладення з Німеччини, Голландії, Австрії, а до них додати нових інвесторів, це дозволить не тільки серйозно наростити інвестпотоки в Україну, але дати позитивний сигнал для багатьох тих, хто сумнівається зарубіжних інвесторів», — вважає економіст Віктор Лисицький.

ЩО ДАСТЬ. На думку економістів, вкладення грошей в наш агросектор іноземців цікавить невипадково. «В Україні урожай по деяким культурам не дотягує до рівня Польщі на 50-70%. А якщо б у країну прийшли інвестори, аграрії змогли б закуповувати гібридне зерно, сучасні добрива і пестициди. Все це дозволило б збільшити врожайність і продавати продукцію в Азію та Африку», — вважає аналітик МЦПД Олександр Жолудь.

За словами Віктора Лисицького, хороші можливості для інвестицій є не тільки у аграріїв, але також у харчопрому, будівництва, легкпрома і машинобудування. «Коли ЄС відкрив для України свої ринки, іноземцям стало вигідно розвивати у нас порти, переводити сюди виробництво, шити одяг і взуття, випускати продукти харчування або будматеріали. Вигідно тому, що в Україні є кадри, транспортна інфраструктура, а до Європи — рукою подати».

Виконавчий директор Асоціації зіркових готелів Дмитро Прохоров вважає, що непоганий ефект інвестори отримають і від будівництва готелів. «Україна лише на 30% забезпечена тризірковими готелями, адже основу бюджетного готельного бізнесу сьогодні складають готелі радянського зразка з косметичним ремонтом. Такі готелі не єврорівня, тому треба будувати бюджетні готелі. І ці інвестиції окупляться швидко, адже в Україну приїжджають туристи».

Аналітики впевнені: якщо інвестори ризикнуть вкластися в ряд українських галузей, наша економіка вийде з кризи. «Інвестиції можуть стати поштовхом для позитивних зрушень, зокрема, для зростання купівельної спроможності, створення робочих місць, підвищення зарплат. І це вже в найближчі 5-10 років», — вважає Олександр Жолудь.Інші записи з категорії "УКРАИНА":

Коментарів поки що немає... Залиште перший коментар!