Громадськість обговорила мирний план повернення Донбасу

НОВОСТИ ВОСТОКА
1

Всеукраїнська Платформа Донбасу ініціювала публічне обговорення мирних планів повернення непідконтрольних регіонів Донецької та Луганської областей під юрисдикцію України.
Черговий «круглий стіл» відбувся 9 вересня 2018 року у м. Києві за участю представників громадських організацій ГО «Луганська правозахисна група», БФ «Миротворча ініціатива Донбасу», ГО «Народне коло», ГО «Інститут соціального діалогу», ГО «Миротворчі ініціативи», ГО «Вимір якості», ГО «Асоціація переселенців України», ГО «Платформа соціальних ініціатив та інновацій «Єдиний координаційний центр», ГО «Спілка учасників АТО Боярки», ГО «Переселенці -Новий дім».
Учасники наголосили на необхідності широкого громадського обговорення пропозицій щодо врегулювання збройного конфлікту, адже насьогодні відсутня пряма комунікація між політиками і громадськістю з цього питання, тому не враховуються справжні потреби людей.
«Жоден з політиків досі не оприлюднив те, щоб можна було б назвати планом деокупації або мирним планом для Донбасу. Взагалі є набор бачень та бажань, які не можна вважати ані планом, ані стратегією», — жорстко висловив свою позицію представник ГО «Платформа соціальних ініціатив та іновацій «Єдиний координаційний центр», громадський експерт Руслан Ригованов.
За результатами обговорень громадськість прийшла до наступних висновків, що було відображено у резолюції:
1. Неприпустимим є ігнорування думки громадськості, зокрема, людей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні, при формуванні мирних планів (програми) для Донбасу. Необхідне громадське обговорення та діалог між політиками і суспільством, причому в широкому колі з залученням усіх бажаючих.
2. Політики не оприлюднили свої програми щодо мирного врегулювання на своїх офіційних сторінках в Інтернеті. Тільки Сергій Тарута та Віктор Медведчук розмістили свої бачення публічно на своїх офіційних сторінках в Інтернеті (своїх політичних сил).
3. Деякі пропозиції політиків передбачають загальне переслідування та дискримінацію за ознакою місця проживання людей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні, що є неприпустимим, та не надають критеріїв на яких буде формуватись ПЕРЕХІДНЕ ПРАВОСУДДЯ, згідно міжнародних вимог.
4. Учасники закликали політиків, що висувають свої кадидатури на вибори Президента України, оприлюднити для громадськості свої плани (програми) повернення непідконтрольних регіонів Донецької та Луганської областей під юрисдикцію України, відновлення прав постраждалих внаслідок збройного конфлікту в Україні. Повернення миру в Україну є найголовнішим питанням для майбутнього Президента України.
5. Учасники «круглого столу» закликали політиків та чинну українську владу розробити за участі громадськості КОМПЛЕКСНИЙ план (програму) для Донбасу, невід’ємною складовою якого має стати повне відновлення прав постраждалих внаслідок збройного конфлікту та якнайскоріше повернення миру в Україні.
6. Учасники уповноважили ВСЕУКРАЇНСЬКУ ПЛАТФОРМУ ДОНБАСУ оприлюднити позицію громадськості та взяти під громадський контроль розробку такого КОМПЛЕКСНОГО плану деокупації та реінтеграції непідконтрольних територій.

1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Яку країну обрати для евакуації у 2024 році: рейтинг. Частина 1

У 2023 році за кордоном рятувалися від війни від 5,6 до 6,7 мільйона українців. Якщо від 24 лютого 2022 року найбільше людей евакуювалося до Польщі, то вже наступного року перше місце за кількістю переселенців з України посіла Німеччина. Редакція Евакуація.City з’ясувала, як зміниться допомога для українських шукачів притулку у 2024 …

НОВОСТИ ВОСТОКА
«Мою дитину цькують у школі, бо ми ВПО»: що робити батькам та як підтримати дитину

Припустимо, ви переїхали з прифронтового міста у відносну безпеку. При цьому ваша (зазвичай старанна) дитина перестала цікавитися навчанням, намагається під будь-яким приводом пропустити школу, виглядає сумною і розгубленою. Можливо, це не просто підлітковий бунт, а проблемні взаємини з однокласниками, але причиною може бути й булінг у школі.  Викидання речей, обзивання, …