ua.vcom.biz
Новости Украины
Головна » УКРАИНА » Газові переговори України, РФ і ЄС закінчилися невдачею

Тристоронні переговори у форматі Україна-ЄС-Росія не дають результату через неконструктивну позицію російської сторони, вважають в НАК «Нафтогаз України».

«Нафтогаз України» з жалем констатує відсутність реального прогресу в переговорах з ВАТ «Газпром». Російська сторона продовжує займати неконструктивну позицію і вимагає безумовного погашення всіх виставлених рахунків, включаючи і спірні суми», — відзначили в прес-службі держхолдингу.

У НАК зазначають, що українська сторона знову озвучила необхідність пакетної угоди, яке буде регламентувати погашення виставлених рахунків, з одного боку, та умови подальших постачань газу в Україну, включаючи питання тимчасової ціни газу до завершення спору шляхом переговорів або арбітражного врегулювання, з іншого.

При цьому російська сторона не погодилася і з пропозицією Єврокомісії щодо врегулювання ситуації, кажуть у держхолдингу.

«Нафтога» також у черговий раз підтвердив свою готовність гасити неоплачені рахунки за умови досягнення цивілізованого компромісу», який буде гарантувати безперебійність поставок газу в Україну.

У зв’язку з тим, що пройшла 26 травня зустріч не дала результату, очікується, що наступний раунд тристоронніх переговорів буде проведено до кінця поточного тижня.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан повідомив, що пакетну пропозицію Києва про врегулювання проблем між сторонами в питаннях заборгованості за поставлений газ і ціни на нього прийнято не було, тому зякщо сторони взяли паузу в переговорах до 28 травня.

У свою чергу, європейський комісар з енергетики Гюнтер Еттінгер сказав, що за підсумками відбулася у понеділок тристоронньої зустрічі був досягнутий істотний прогрес, але ніякого прориву немає.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що РФ готова продовжити переговори з Україною щодо ціни на газ, якщо Україна погасить $2 млрд боргу до кінця поточного тижня.

Як повідомлялося, «Нафтогаз України» почав процедуру подання до суду позову до російського «Газпрому». Україна вважає виставлену «Газпромом» з 1 квітня 2014 року ціну газу в розмірі близько $480 за 1 тис. куб. м політичної і неприйнятною.Інші записи з категорії "УКРАИНА":

Коментарів поки що немає... Залиште перший коментар!