ua.vcom.biz
Новости Украины
Головна » УКРАИНА » Експерти пояснили, як газовий контракт РФ і Китаю вплине на Україну

Росія і Китай підписали контракт про експорт російського газу. Ціну за кубометр газу «Газпром» розкрити откзался . Відомо лише, що загальна сума контракту — $400 млрд.

«Для України цей контракт істотно нічого не змінить. У Китай буде поставлятися газ зі Східної Сибіру. Ця ресурсна база ніяк не пов’язана з Європою і перекидати цей обсяг газу на Захід «Газпром» не планував», — вважає Леонід Уніговський, Генеральний директор ТОВ «Нафтогазбудінформатика», пише bigmir.net.

Однак колеги з ним не згодні. «Підписання контракту з Китаєм — це сигнал Європі про російських можливості диференціації ринків збуту», — говорить ЛІГАБізнесІнформ Дмитро Марунич, співголова Фонду енергетичних стратегій.

Експерти відзначають, що після досягнення домовленості з Китаєм Росія може відключити постачання газу Україні без катастрофічних втрат для економіки.

Між тим, акції «Газпрому» на тлі підписання контракту з Китаєм злетіли на 2%.

Ціна питання

Просто взяти загальну суму договору і поділити на загальний обсяг поставок не можна, зазначає Віталій Крюков, аналітик ІФД «КапиталЪ».

«$350 — це некоректна цифра і некоректна ціна. Неможливо одразу поставляти в Китай 38 млрд кубометрів. Явно мова йде не про $350, ціна, звичайно, буде вище. Дуже важливо розуміти, що 38 млрд кубометрів — це на піку. Але ще буде дуже тривалий період, поки постачання вийдуть на цей пік. Поставки будуть збільшуватися поступово, і ціна, звичайно, буде вище. Швидше за все, десь у середині між $350 $400», — розповів він «Дощу».

Українські експерти вважають, що на компроміс пішла Росія: «За інформацією китайських експертів, мова йшла про базовою ціною в діапазоні $340-410. Для порівняння, в контракті з «Нафтогазом» цей показник становить $450. Якщо сторони погодили і підписали контракт, значить, одна із сторін пішла на компроміс. І навряд чи це був Китай. Я думаю, що «Газпрому», що знаходиться у пошуку нових ринків збуту, довелося поступитися в ціні», — зазначає Уніговський.

Поставки газу в Китай будуть проводитися через газопровід «Сила Сибіру». Вся інфраструктура обійдеться в $70 млрд, це найбільший в історії проект, зазначає Крюков. Дорожче, ніж «Північний» і «Південний потік» разом узяті. Аналітики песимісти навіть кажуть, що дохід від газу не окупить вартість інфраструктури.

Нагадаємо, вчора, 22 травня, російський газовий монополіст «Газпром» і китайська компанія CNPC уклали контракт про постачання газу в Китай.

Раніше в Китаї заявляли про зрив газових угод з РФ.

«Ми не будемо підписувати. На даний момент ціни на імпортований газ і ціна на газ внутрішньому ринку протилежні. Ми вже втрачаємо гроші на імпорт газу, і ми не можемо втрачати ще більше, — зазначав прес-секретар CNPC Мао Цзэфен.

Як відомо, «Газпром» вів переговори з Китаєм про повномасштабних постачання в Піднебесну природного газу протягом майже 10 років.Інші записи з категорії "УКРАИНА":

Коментарів поки що немає... Залиште перший коментар!