ua.vcom.biz
Новости Украины
Головна » КИЕВСКИЕ НОВОСТИ » «Бабушкофон» пристосують для глухих

Агентство стратегічних ініціатив розробить різновиди тривожної кнопки «Система Турбота» для людей з обмеженими можливостями .

Агентство стратегічних ініціатив на прохання Володимира Путіна розробить різновиди тривожної кнопки «Система Турбота» для людей з обмеженими можливостями. Ця «тривожна кнопка» для літніх людей (також відома як «бабушкофон» або компаньйонка, чи телефон-рятувальник) дозволяє літнім людям в будь-яку хвилину зв’язатися з фахівцями та отримати необхідну допомогу. Тепер вона може використовуватися також людьми з порушенням слуху. А в перспективі — і для інших груп інвалідів.

«Ви знаєте, що в нашій країні люди з порушенням слуху навіть не можуть викликати собі швидку допомогу? Якщо щось трапляється, нікого немає поруч, то шанси вижити фактично прагнуть до нуля», — озвучила одну з найбільш гострих проблем телеведуча Марія Ситтель.

«Так, ми зовсім недавно приблизно те ж саме обговорювали з Агентством стратегічних ініціатив, там говорили ще про більш важкому випадку — про сліпоглухих людей. Але ось з приводу проблеми, пов’язаної з глухими і з організацією їх нормального вбудовування в поточну життя, давайте на це теж звернемо увагу. Я попрошу колег з АСІ, з Агентства стратегічних ініціатив, щоб вони і з цього боку подивилися на проблему. Там люди ініціативні, молоді, у них багато хороших ідей. В цілому це розв’язувана проблема», — заявив Володимир Путін.

Технологію в АСІ вже опрацювали. Мобільні пристрої «Системи Турбота» оснащені кнопкою екстреного виклику, сигнал якого передається в єдиний для всієї країни диспетчерський центр разом з інформацією про абонента та місце його знаходження. За словами Костянтина Лівшиця, керівника проекту, прилади можуть бути оснащені спеціальними віджетами для передачі візуального повідомлення від людей з порушенням слуху.

Потрібно нагадати, «Система Турбота» — це перша вітчизняна розробка, реалізована на базі стільникового зв’язку і орієнтована на надання якісних медичних та соціальних послуг. Суть проекту «Система Турбота» полягає у створенні цілодобового інформаційного сервісу, за рахунок якої можна отримати швидкий доступ до всіх видів медичної та соціальної допомоги. При необхідності звернення на «тривожну кнопку» може бути негайно передано екстреним службам.Інші записи з категорії "КИЕВСКИЕ НОВОСТИ":

Коментарів поки що немає... Залиште перший коментар!